Таки паспортизоване чи ні сміттєзвалище в Щербанівській ОТГ

Декілька тижнів тому в ефірі нашого телеканалу вийшов сюжет про те, що місцева влада вивозила гілля в поле на територію Тростянця. На зауваження людей сільський голова повідомив, що сміттєзвалище паспортизоване для побутових відходів. Ми надіслали запит з проханням надати відповідні документи. 

У відповідь від Щербанівської ОТГ ми отримали рішення Тростянецької сільради від 1993 року. 

«Про проведення місячника чистоти на території сільради». 

Затвердити визначені місця для зберігання побутового сміття та різних відходів, згідно із санітарними вимогами та рекомендаціями санітарної служби району і список адрес. 

Першого червня на офіційній сторінці Щербанівської ОТГ написали:

Сміттєзвалища у Великому та Малому Тростянці ліквідовані. У суботу сільрада організувала вивіз побутових та будівельних відходів, які деякі недобросовісні мешканці зносили в поле.

Викидайте сміття тільки в спеціально відведені для цього місця, й більше таких проблем не виникне!

Їдемо перевірити, чи дійсно все прибрали і як наразі виглядає місцина. Сміття згребли, але подекуди лежать пляшки та пакети. Є і сліди від техніки, яка прибирала місцину. Місцевий активіст Володимир Пасічко після ситуації з вивозом гілля розпочав власне розслідування. 

Володимир Пасічко, керівник ГО «Громадська рада Щербанівської ОТГ»

- Керівники нашої ОТГ Ігор Процик та Вячеслав Макаренко повідомили всім людям про те, що дане сміттєзвалище є стаціонарним, паспортизованим сміттєзвалищем, щоб перевірити це, я направив запит з офіційною інформацією, щоб отримати документи на дане сміттєзвалище, у відповідь я отримав паспорт видалення відходів. Але навіть неозброєним оком було видно, що це – несправжній документ.

На документі немає підписів та печатей. Тож наступне звернення було в екологічні інстанції. 

Володимир Пасічко, керівник ГО «Громадська рада Щербанівської ОТГ»

- І в одній, і іншій установі нам підтвердили те, що жодних паспортизованих сміттєзвалищ на території Щербанівської ОТГ немає і раніше не було.

Чи дійсно воно законне, перевірияли і ми. Звернулися в Департамент екології Полтавської ОДА.

Там надали документ, але в переліку сміттєзвалищ на території Щербанівської ОТГ немає.

Стрічка новин