Стартував челлендж до Всесвітнього дня донора

«Перемога у нас в крові» – в Україні стартувала акція, присвячена Всесвітньому дню донора, який відзначають 14-го червня. Суть благодійного марафону – закликати українців здавати кров, поповнюючи банки крові. Для цього організатори, представники Міністерства молоді та спорту, а також Товариства Червоного Хреста,  запросили стати донорами видатних спортсменів, які своїм прикладом мають надихнути інших.

Біля Полтавської обласної станції переливання крові – волонтери Товариства Червоного Хреста, держслужбовці і, звісно, донори. Ті, хто після здачі крові кинуть виклик іншим – у соціальних мережах із спеціальним хештегом #перемогаунасвкрові. 

Роман Істомін, начальник пресслужби Полтавського обласного військового комісаріату

- Я, як військовий, знаю, що кров важлива завжди. І донорської крові багато не буває. Я знаю, що кров може знадобитись у будь-який момент. І, як на мене, це є правильним – ділитись тим, чим можна.

Ірина Плюсніна, голова Полтавської обласної організації Товариства Червоного Хреста

- Активні донори – це ті, хто не чекає «донорських днів». От їх викликали серед ночі, вони прийшли і здали кров заради спасіння інших людей.

Під час карантину, говорять організатори, медики всієї України відчули певний спад у активності донорів. Проте кров потрібна завжди. Тож мета акції – надихнути українців ставати донорами. 

Наталія Шкоденко, заст. нач. Управління у справах сім’ї, молоді та спорту

- В цій акції будуть брати участь видатні спортсмени, які безпосередньо запрошують здавати кров і інших спортсменів, і своїх вболівальників.

Сьогодні запросили прийти п'ять полтавських спортсменів. Та відгукнулось значно більше. Серед них – відомий боксер Олег Приймачов, який у травні цього року виборов золото на Чемпіонаті світу з тайського боксу у Мексиці. 

Олег Приймачов, заслужений майстер спорту України з тайського боксу

- Попросили здати кров, якщо є така можливість, і передати челлендж наступним людям небайдужим, і популяризувати цей вид діяльності.

Перед кровоздачею у бійця беруть аналізи на наявність інфекцій, рівень гемоглобіну, вимірюють тиск. Дають – чай із печивом. Норма дози забору – 450 мілілітрів. Зібрану кров розділяють на плазму та еритроцити. 

Володимир Рудіков, головний лікар КП «Полтавська обласна станція переливання крові»

- Плазма зберігається при низьких температурах до двох років. А еритроцити, вони, на жаль, мають свій термін придатності – до 35 діб, і тому банк треба постійно, постійно поповнювати.

Лікар говорить – кров рекомендовано здавати чоловікам 5-6 разів на рік, жінкам – 4. І це – навіть корисно для організму. 

Володимир Рудіков, головний лікар КП «Полтавська обласна станція переливання крові»

- Оновлюється кровообіг, кістковий мозок нові клітини крові виробляє. Покращується емоційний стан, стабілізується серцево-судинна система, ендокринна.

У Полтавській області – 3300 «почесних» донорів. Це люди, які здавали кров більше 40 разів (тобто, кожний з них «пожертвував» майже 18 літрів крові заради хворих чи поранених). Згідно із законом «Про донорство», вони отримуватимуть надбавку до пенсії – 10 відсотків від прожиткового мінімуму. 

Стрічка новин