Сьогодні православні віряни відзначають День пам’яті Преподобного Ісаакія

Є повір’я, що змії цього дня особливо активні. Що про свято говорять у церкві та чи вірять у прикмети полтавці – дивіться у нашому сюжеті.

Аліна Боровик, кореспондентка

- «Зміїні весілля» проводили 12 червня за народними повір’ями. Вважалось, що плазуни цього дня активні та агресивні. Люди з обережністю ходили у ліс та поля.

За прикметами, якщо цього дня вкусить гадюка, жодне лікування не допоможе. Коли активно цвітуть липи та черемха, літо буде довгим та спекотним. Погода різко зміниться, якщо павуки плетуть павутину. Також це сприятливий день для посадки бобів. Полтавці діляться, у прикмети не дуже вірять, проте змій все ж остерігаються. Особливо, коли днями у нашому місті одна вкусила людину.   

- Ми тільки прогулювались по тій частині до лісу. Ми чули, що зараз є у Полтаві змії, читали. Не віримо, у прикмети не дуже віримо.

- Багато про що у своєму житті знаю наперед, що станеться. Вірю, звісно, багато у що вірю.

- До прикмет? Воно зараз природа змінилась, значно тепліше стало, змії, ми бачили, уже 1,5 місяці назад повилазили. А вони календарів не знають.

- Змій я люблю, окрім ядовитих. Якщо на природу піти, то вони виповзають. Я це бачила сама.

Владика Федір до прикмет ставиться негативно. Слідувати їм не радить. Сьогодні у православній церкві відзначають день пам’яті Преподобного Ісаакія. 

Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький ПЦУ

- Пам’ять преподобного Ісаакія Долматського. Він жив у 4-му і десь на початку 5 ст., є різні датування його упокоєння. Сьогодні день його смерті, але народження у вічне життя. 383-му році 12 червня він упокоївся.

Візантійський імператор чинив утиски православних вірян. Вигнав їх зі столиці, єпископів відправили у заслання та відібрав церкви, додає Владика Федір.

Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький ПЦУ

- Ісаакій прибув у столицю у своєму вигляді, є згадки, що він у козячій шкурі прийшов. Він перетнувся з імператором, почав його викривати і вимагав, щоб він відкрив храми і дав можливість православним християнам молитися і нормально жити в імперії. Звичайно ж, це роздратувало імператора.

Через свої переконання Ісаакія покарали. Потім він напророчив імператору смерть від вогню. Згодом передбачення збулось. Тому преподобного вважали пророком.

Стрічка новин