У Горішніх Плавнях на Полтавщині реконструюють паркове озеро

У цю справу вклали чимало коштів. Вже очистили дно, протидіяли обмілінню, а нещодавно й зарибнили. Тепер екологи бідкаються: біля водойми з’явилося чимало рибалок, які не зважають на заборону вилову риби.

Поки що екологи апелюють до людської совісті. Біля озера вони регулярно проводять рейди. Намагаються пояснити рибалкам: рибу запускали не для вилову.

Ірина Чернушиц, завідувачка сектору екології та озеленення департаменту ЖКГ м.Горішні Плавні

- Нещодавно ми почали спостерігати дуже активний вилов риби рибалками нашого міста. Звертаємося із проханням, що цього робити не потрібно. Тому що вона запускалася не для вилову, а з метою поїдання водоростей.

Дійсно, цьогоріч у березні придбали 800 кілограмів риби травоїдних видів, яка має поїдати надлишкові водорості. Паркове озеро зарибнили карпом, білим амуром, товстолобом вагою від 500 грамів і більше. Екологи сподівалися: риба активно поїдатиме зелень. Натомість вона стала спокусою для любителів посидіти на березі з вудкою.

Ірина Чернушиц, завідувачка сектору екології та озеленення департаменту ЖКГ м.Горішні Плавні

- Можна спостерігати, що дуже радіють, коли виловлюють її. Адже вона була придбана у рибному господарстві. І риба досить до людей звикає. Вони її годують. І вона не боїться людей, майже сама випливає до них.

Третій рік поспіль триває масштабна реконструкція паркового озера. Зариблення – черговий крок на шляху до відновлення краси водоймища. І щоб він став повноцінним, риболовлю слід припинити. Екологи сподіваються, що зуміють найближчим часом навести там лад.

Стрічка новин