Грибний сезон. Як не отруїтись?

Грибний сезон. Фахівці наголошують, вживання дикорослих грибів може призвести до отруєння та до смертельних випадків. Нещодавно у Кременчуці грибами отруївся 11-річний хлопчик. Це вже 2 випадок отруєння грибами на Полтавщині з початку року. Що потрібно знати, аби обід був тільки в радість, знає Юлія Хаврель. 

Після дощів у лісах побільшало грибників. З ними ж побільшало й випадків отруєння. За словами фахівців, аналіз випадків отруєнь грибами в Україні свідчить, що більшість обумовлено вживанням пластинчаcтих отруйних грибів. Люди помилково їх сприймають за їстівні печериці та сироїжки. Проте отруєння можуть спричинити і їстівні гриби. Саме тому слід дотримуватись низки правил.

Світлана Рибалко, прессекретар ГУ ДСНС України в Полтавській області

- Коли збираєте дикорослі гриби, то якомога далі від автомобільних трас, не збирати в тих місцях, де колись були сміттєзвалища чи, можливо, якась промисловість. Збирати потрібно тільки ті гриби, які ви знаєте. Якщо ви зібрали дикорослі гриби, то їх потрібно в цей же день обробити. Тому що вже на наступний день в них збирається отрута.

Лікарі застерігають, ознаки отруєння можуть проявитися лише тоді, коли у шлунку не залишиться жодного сліду від грибів, а людина вже й забуде, що їх їла. Також радять до раціону дітей до семи років гриби не вводити. Щодо дорослих, зазначають, білки, які містять гриби, просто не засвоюються.

Олег Левченко, лікар-анестезіолог Полтавської обласної лікарні

- Симптоми можуть з'явитися протягом трьох днів. Тобто якщо був факт вживання в їжу дикорослих грибів, то протягом трьох ви можете думати про те, що у вас було отруєння грибами. По-перше, потрібно звернутись за медичною допомогою. До того, як приїде бригада швидкої, потрібно промити шлунок, пити багато води, в жодному разі не вживати алкоголь та намагатися не вживати інші харчові продукти.

Щоб убезпечити себе і свою родину, краще споживати печериці та гливи, вирощені у теплицях.

Стрічка новин