ІФА-тести для Полтавського онкодиспансеру

До Полтавської обласної онколікарні передали ІФА-тести. Привезла їх депутат фракції «Європейська Солідарність» Ніна Южаніна. Це черговий її візит до нашої області, покликаний підтримати медичні заклади.

Медичні працівники контактують з групами ризику, тож ІФА-тестів в першу чергу потребують вони. Щодня в Україні COVID-19 діагностують шістдесятьом-ста лікарям. Це означає, що вжиті заходи захисту працюють неефективно, наголосила народний депутат Ніна Южаніна. Тому вона привезла до Полтави 800 ІФА-тестів для Комунального підприємства «Полтавський обласний клiнiчний онкологiчний диспансер Полтавської обласної ради».

Ніна Южаніна, депутат фракції «Європейська Солідарність» 

- Якби в нашій країні рухалися з розумінням того, що потрібно, то ми б уникали захворюваності, які навіть спостерігаються за останню добу. Саме тестування дасть нам можливість не заходити знову в карантин, продовжувати працювати та бути обережними. 

Тести – швейцарської фірми, їх точність – 99,8%. Результати за ними можна дізнатися за декілька годин, але в лікарні видають їх через добу, бо навантаженість апарату велика. Роблять у лікарні в середньому 360 тестів за добу.

В першу чергу зробити планують їх лікарям, бо вони – в зоні ризику, а тоді пацієнтам, які мають підозру на COVID-19. 

Орест Вовк, головний лікар КП «Полтавський обласний онкологічний диспансер»

- Специфіка цього тесту на визначення антитіл у людини, яка вже зустрілася з цим вірусом. І сам по собі тест – перша вагома сходинка для того, якщо ми виявляємо позитивний тест. Тоді пацієнт потребує дообстеження, у якій активності знаходиться вірус.

Зупинятися на цьому у фонді «Європейськоїа солідарність» не планують. Є ще листи з проханнями про допомогу з медичними засобами, тож готують нові ящики допомоги. 

Ніна Южаніна, депутат фракції «Європейська Солідарність» 

- Я рада тому, що, незважаючи на політичну ситуацію, такі заклади медичні звертаються за допомогою. І вдячна саме фонду Петра Порошенка, що така можливість була. Ці тести були придбані, вони вже в Україні, і ми можемо надати людям, щоб зберегти їх життя. Адже ми бачимо, коло якого закладу ми знаходимося, і ця хвороба не питає: у вас є епідемія, чи немає? І чи є у лікарів захворюваність чи немає.

Ніна Южаніна зазначила: і надалі будуть наполягати у фракції на прийнятті закону щодо страхування лікарів. Адже ці люди ризикують життям і повинні мати якісь гарантії від держави.

Полтавський обласний клiнiчний онкологiчний диспансер Полтавської обласної ради наразі працює у штатному режимі. Головний лікар Орест Вовк каже: обмежень немає і всі, хто потребує допомоги, може звернутися за нею.

Стрічка новин