Бібліотека онлайн

«Від античності до сучасності» – новий онлайн-проєкт від працівників відділу мистецтв Полтавської обласної бібліотеки імені Івана Котляревського. Він покликаний познайомити полтавців із основними напрямками світового мистецтва. Із рубриками, мінілекціями, кожна з яких присвячена окремій темі історії музики, архітектури, міфології, можна ознайомитись на офіційному сайті закладу.

Наразі в обласній бібліотеці у зв'язку із карантинними заходами працює лише абонентський відділ, де користувачам видають книги додому. Тож бібліотекарям відділу мистецтв ще під час перших етапів карантину прийшла ідея розважити полтавців своєрідним  мистецьким марафоном.

Марія Лагода, завідувачка відділом мистецтв ПОУНБ ім.І.Котляревського

- Відділ мистецтв нашої бібліотеки – це така мініскарбничка із різноманітних інформаційних носіїв. І саме, спираючись на відеоресурси нашого відділу, спала на думку така ідея – чому б не створити проєкт «Від античності до сучасності».

Працівники закладу у своєму блозі на сайті бібліотеки вже виклали 5 рубрик-лекцій: «Мистецтво музики», «Перші музичні інструменти», «Мистецтво музики в українській культурі» та «Музика Стародавньої Греції», «Звідки взялись ноти». 

Адже фонд відділу налічує величезну кількість музичної літератури. У 1993 році сюди передали рідкісні видання галузевої розформованої на той час музично-театральної бібліотеки.

Оксана Шумейко, завідувачка сектором нотних видань

- У нас один з найбільших фондів нотних видань, можна сказати, по всіх Україні. Зараз він налічує близько 31 тисячі екземплярів нотних видань. Серед них є дореволюційні видання, тобто, цінні та рідкісні.

Крім нотних збірок Баха, Брамса, Моцарта, фонд відділу налічує 2097 аудіоматеріалів (дисків, платівок) та більше 15-ти тисяч книг з мистецтва. 

Бажаючі можуть прослухати класичні або сучасні музичні твори у навушниках. А для публічних заходів тут - фортепіано.

Поки що проєкт діє дистанційно. Та у майбутньому його планують проводити наживо, із залученням експертів. Бібліотекарі сподіваються - це станеться після 22-го червня.

Стрічка новин