В Івонченцях зібрали допомогу для дітей та військових

Дитячі речі та продукти зібрали жителі селища Івонченці на Полтавщині. Їх мають передати вихованцям двох навчальних закладів та військовим, які нині проходять службу біля колишнього Донецького аеропорту. Більше про це дивіться у репортажі моїх колег.

Це Свято-Михайлівський храм у селищі Івонченці. Сюди парафіяни принесли дитячі речі, іграшки та продукти харчування. Зокрема, солодощі. Про це розповів протоієрей Олександр Горай. 

протоієрей Олександр Горай, настоятель Свято-Михайлівського храму ПЦУ 

- Ми оголосили десь тиждень тому у соціальних мережах про збір волонтерської допомоги,  й всі, хто мав таке бажання та можливості, приносив цю допомогу в храм.

Продукти передадуть військовим. Одяг та солодощі – дітям. 

Євгеній Пономаренко, військовий капелан 

- Бійці, які безпосередньо воюють зараз на передовій – на нульових позиціях, біля Донецького аеропорту, є уродженцями Глобинського району, вони воюють і в 57 бригаді, і в 30-тій. Все, що зібрано для дітей – це Первомайське НВК, яке знаходиться у сірій зоні біля Водяного, і для Покровського дитячого будинку, на прохання директора школи ми почали допомагати цьому дитячому будинку.

Волонтерську допомогу до зони Операції Об'єднаних сил відвезе військовий капелан -Євгеній Пономаренко. 

Євгеній Пономаренко, військовий капелан 

- Завантажуємо волонтерську допомогу в Івонченцях. Потім ми їдемо у Глобинський район: у Глобино, Великі Кринки, Градизьк, Жуки. Формуємо допомогу сьогодні і завтра. В ніч виїжджаємо, тому що вдень велика спека.

Волонтерка Зоя Воронянська для Покровського дитячого будинку розмалювала дерев’яний столик. Також жінка пошила прапор України із зображенням архангела Михаїла, розповіла Зоя Воронянська.

Зоя Воронянська, волонтерка

- Це виходить із мого серця, моєї душі. Це так, як я люблю нашу Україну, а насамперед Господа. Тут я постаралася втілити всю свою любов, передати до Господа, до України й до наших захисників.

Прапор волонтерки освятив архієпископ Афанасій. Цей державний стяг мають передати до каплички 57-мої окремої мотопіхотної бригади.

архієпископ Афанасій, керуючий Харківсько-Полтавською єпархією ПЦУ

- Прапор – це символ нашої держави. Це наша духовна опора, і щоб він там став оберегом для наших воїнів. Щоб він їх надихав на нові подвиги у захисті рідної української землі.

Дитячі речі й продукти, зібрані волонтерами, вихованці двох навчальних закладів та військовослужбовці отримають тринадцятого червня.

Стрічка новин