На Полтавщині засуджених навчають «правилам життя» на волі

Момент звільнення засудженого має досить важливе значення для нього, оскільки людина стикається з рядом проблем, які самотужки вирішити непросто. Через це вона втрачає надію і повертається знову до місць позбавлення волі. Аби покращити ситуацію, у Полтавській області реалізується проєкт «Життєвих навичок». Наскільки він результативний, дізнавалась Юлія Хаврель.

Зараз вона привітна, усміхнена та закохана, але так було не завжди. Світлана Санжарова має нелегку долю. Жінка потрапила до виправної колонії, де пробула 3 роки. Після звільнення руку допомоги їй протягнули Центр пробації та благодійна організація «Світло надії».

Світлана Санжарова, клієнтка БО «Світло надії»

- Я приїхала сюди. Тут свою увагу мені приділили соц.працівники, і я вирішила залишатись тут, саме у Полтаві. Тут гарні люди. Завжди допоможуть. І тут я зустріла людину. Ніколи не подумала б, що у моєму віці можна ще зустріти людину. Це світло у моєму житті.

За два місяці до звільнення з в'язниці зі Світланою займались співробітники Центру пробації та БО «Світло надії». Вони готували її до життя на свободі. Адже колишнім засудженим важко адаптуватись у соціумі без допомоги фахівців.

Надія Дрозд, старший інспектор Полтавського районного відділу пробації

- З нею була проведена оцінка ризику у вчинені повторного кримінального правопорушення. На основі неї були визначені найактуальніші потреби, складений індивідуальний план роботи. Так, як Світлана з Луганської області, в неї найголовніша була потреба - житло, а також відновлення родинних стосунків.

За статистикою, завдяки допомозі соц.працівників рівень рецидиву серед учасників зменшився на майже 90%.

Олена Чикурова, керівниця Притулку для жінок БО «Світло надії»

- Пройшовши курси «Навичок життя», вона знала основи фінансової грамотності. Тобто вона чітко розуміла, що їй потрібно влаштуватись на роботу. Велика проблема з документами. Весь час, що вона в нас живе, ми сприяємо їй з відновленням документів. Світлана не опускає рук. І є ще така гарна новина. Вона тут зустріла гарного чоловіка. Я думаю, що вони невдовзі з'їдуть у своє орендоване житло.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію