Буккросингу в Козельщині виповнилося пів року

10 січня 2020 року Smart Foundation встановила першу в Козельщині буккросингову поличку. З часу відкриття буккросингу пройшло близько 200 книгообертів.

Цей проєкт має на меті не тільки популяризацію книгочитання в невеличких містах і селах України, самоосвіти, а ще й побудови довіри серед громади. Як розвивався буккросинг у невеличкому селі, і чи досягли організатори поставлених цілей?

У перші дні роботи буккросингової полички книголюби з Козельщинсього району розібрали всі бестселери та книги, які Благодійна організація Smart Foundation фондувала разом із відомими видавництвами та рітейлерами – "Наш формат", "Yakaboo", "Видавництво "Основи", "Дух і літера" – та Українським інститутом національної пам’яті. Також усередині конструкції був установлений вологопоглинач, залишені буккросингові наліпки, за допомогою яких можна позначити зареєстровану на сайті книгу. Та інструкція, як саме реєструвати книги на сайті Всесвітньої бібліотеки буккросингу.

Протягом пів року поличка то поповнювалася, то порожніла, а на сайті буккросингу з’являлися нові відгуки. Книголюби Козельщинсього району обмінювалися різними книгами: від детективів до філософських книг та фахової літератури. Місцеві також запровадили так званий «живий ланцюжок» у передачі книг та кооперувалися для передачі з рук у руки. Хоча книги таким способом деякий час оминали буккросингову конструкцію, проте вони допомагали людям комунікувати та ділитися бестселерами, чекати й довіряти одне одному.

У березні 2020 року через запровадження самоізоляційних заходів та обмежень буккросингова поличка перейшла в "карантинний"» режим. На цей час потік книгообміну трохи зменшився, проте буккросери частенько приходили та приходять до конструкції, використовуючи засоби індивідуального захисту: маски та антисептики.

10 червня 2020 року, у день півріччя, команда Smart Foundation поставила на буккросингову полицю ще 50 світових бестселерів для підтримки буккросерів.  

Довідково. Буккросинг – це Всесвітня бібліотека. Тут книзі присвоюється унікальний індентифікатор, що надає можливість спостерігати, як книга подорожує із рук в руки. Таким чином проєкт об’єднує читачів усього світу. Наразі вже існує 1 964 672 буккросери й 13 161 243 книги, які подорожують різними каїнами, за інформацією сайту bookcrossing.com

Smart Foundation – благодійний фонд, який упроваджує та підтримує нові стандарти культурного, освітнього розвитку суспільства. Фонд створює можливості для різнобічного розвитку людей шляхом підтримки освітніх центрів і втілення інших проєктів, покликаних допомогти людям у самонавчанні, розвитку та інтеграції в глобальне інформаційне, культурне середовище та бізнес. Організацію засновано в українським меценатом Миколою Сушком у 2018 році.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію