Будівлю Полтавського Кадетського корпусу планують ввести в експлуатацію за два роки

Це вказано в умовах охоронного договору між власником будівлі – Державною судовою адміністрацією та обласним Департаментом культури і туризму. Договір підписали 29-го травня. Коли почнуть перші роботи з реставрації будівлі – у наступному сюжеті.

Металева огорожа та охоронці на вході ‒ сторонніх у Кадетський корпус не впускають. У будівлі ремонт не почався, каже керівниця проєкту реставрації Кадетського корпусу Оксана Бєлявська. За її словами, нині працюють над проєктом ремонту покрівлі будівлі.  

Оксана Бєлявська, кандидатка архітектури, член ГО «Save Poltava»

- Для того, щоб можна було поставити дах і купол, й накрити будівлю, щоб вона не потерпала від опадів, щоб далі не руйнувалася цегляна кладка.

Проєкт реставрації даху хочуть завершити до кінця липня. Потім його має погодити Міністерство культури України.

Оксана Бєлявська, кандидатка архітектури, член ГО «Save Poltava»

- В нас є великі надії й розрахунки, що, принаймні, у вересні ми будемо бачити риштування й будівельників на об’єкті. Вартість протиаварійних робіт орієнтовно складає десь тридцять п’ять мільйонів гривень.

29-го травня власник будівлі Кадетського корпусу ‒ Державна судова адміністрація – підписала охоронний договір з обласним Департаментом культури і туризму.  

Віктор Трофименко, голова ГО «Save Poltava»

- В охоронному договорі прописується детально засади для збереження пам’ятки. Тобто, прописуються відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини», до постанов Кабінету Міністрів, до Закону України «Про врегулювання містобудівної діяльності» – всі принципи роботи саме на цій архітектурній пам’ятці. Що тут можна робити. Тобто, певні види робіт, в якій послідовності, як їх погоджувати і так далі.

На цих фото – охоронний договір. За умовами угоди, до кінця наступного року мають розробити проєкт реставрації Кадетського корпусу під адміністративну будівлю. А в 2023-му – завершити будівельні роботи. 

Оксана Бєлявська, кандидатка архітектури, член ГО «Save Poltava»

- Термін проектування – це 2022-й рік.  Запуск об’єкту в експлуатацію – 2023-й рік. Враховуючи наші дослідження на цьому об’єктуі, звісно, що ці терміни будуть посунуті: дуже важко оцінити на перший погляд, скільки часу потрібно на ці роботи.

Артур Ароян, член Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини

- Будівля Петровського Кадетського корпусу зведена у 1840 році, це був військовий навчальний заклад. Це найкраще збережена будівля після Другої світової війни. Вона доволі стійка за рахунок того, що будувалася як військо-навчальний заклад. В неї дуже потужні перекриття першого поверху. Дуже ретельно зроблена кладка стін. Ця будівля є пам’яткою архітектури національного значення.

Нагадаємо, у серпні минулого року на сесії міськради депутати передали будівлю Кадетського корпусу Державній судовій адміністрації. Тоді її голова Зеновій Холоднюк розповів: загальна вартість реставрації будівлі – понад триста мільйонів гривень. Ці гроші перерахують із державного бюджету. У Кадетський корпус планують перенести три районних суди Полтави – це Київський, Ленінський й Октябрський та Полтавський районний суд.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію