У Полтавському СІЗО відкрили першу платну камеру

Сьогодні у Полтавській установі виконання покарань №23, що по вулиці Пушкіна, відкрили першу платну камеру. Це експериментальний проєкт,  запроваджений Кабінетом міністрів України. Його суть полягає в тому, щоб за фіксовану плату надавати ув’язненим місця у камерах з побутовими умовами, поліпшеними порівняно до тих, що зараз є у звичайних камерах. Який перша платна камера має вигляд, разом з журналістами оглянула і заступник Міністра юстиції України Олена Висоцька.

За словами співробітників СІЗО, це не якісь там люкс номери, чи VIP-апартаменти. Це приміщення зі збільшеною нормою площі на одного ув’язненого із відгородженою санвузловою зоною та мінімальним набором необхідних побутових умов. Як зазначила заступник Міністра юстиції, їх фінансування може бути різним – це і загально-бюджетний фонд установи на поточні ремонти, спецфонди, благодійні внески, допомога місцевої влади. Міжнародні ж донорські програми надають експертну та методологічну підтримку. Камера в Полтавському СІЗО облаштована на дві особи. Вартість з однієї людини за добу – 600 гривень, за тиждень – 2 тисячі 100, за місяць – 3 тисячі 800 гривень. 

Олена Висоцька, заступниця Міністра юстиції України

- Зазвичай у нас відбувається так: з того, що може створити саме СІЗО, і вартість. В нас немає такої централізованої вартості такої послуги, виходячи з тих вкладень, які були зроблені в конкретну камеру, є методика розрахунків і коефіцієнти відповідні, й розраховують потім вартість такої послуги.

Ще однією з ідей запровадження проєкту є боротьба з корупційним елементом, що довгі роки існував в системі, наголошує Олена Висоцька.

Олена Висоцька, заступниця Міністра юстиції України

- Ті поліпшені камери, які ми бачили випадково в СІЗО, або навпаки, неоднорідні умови, які існують в СІЗО, вони точно показують, що хабарництво було, давайте будемо відвертими. І цей проєкт дозволить ці відносини між ув’язненими, родичами, правозахисниками і адміністрацією СІЗО зробити цивілізованими, офіційними.

Для унеможливлення ризиків появи інших корупційних схем в приміщеннях встановлена система відеоспостереження, моніторингу заповнення платної камери. Олена Висоцька зазначила, що у слідчих ізоляторах перебувають люди до вироку суду, тому юридично їх вина не встановлена. Тож вони зможуть офіційно забезпечити собі більш комфортні умови.  

Олена Висоцька, заступниця Міністра юстиції України

- Оплатити її можна буде в будинку юстиції. Тобто, родичі, правозахисники, адвокати, можливо, трудові колективи або будь-хто зможе допомогти ув’язненому і поліпшити умови його утримання в СІЗО, і можуть за нього сплатити.

Не встигли у Полтавській установі виконання покарань відкрити першу платну камеру, як вже бажання на місяць скористатися більш комфортними умовами перебування виявили двоє ув’язнених. 

Олексій Домашов, начальник ДУ «Полтавська установа виконання покарань №23»

- Якщо зараз вже двоє виявили бажання, тижня через два ми вже будемо відкривати другу камеру, і так поступово, якщо будуть замовлення – будемо розширятися, робити окремо блок. Якщо його мало – робитимемо корпус. І так поступово ми, можливо, приведемо наші тюрми до європейського стандарту.

Плата ж за послуги спрямовуватиметься для поліпшення умов в звичайних камерах, тобто, експеримент дозволить перевірити, чи здатні самі слідчі ізолятори за власний кошт провести хоча б мінімальні санітарно-побутові покращення без очікування прямих дотацій з державного бюджету.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію