У Полтаві відбулося погашення конверта, приуроченого Миколі Зерову

На Полтавському поштамті відбулася урочиста церемонія спеціального погашення немаркованого художнього конверта. Він присвячений  українському поетові, перекладачу та історики, нашому земляку Миколі Зерову. Нещодавно виповнилося 130 років від Дня його народження.

Для «Укрпошти» стало доброю традицією вшановувати славних земляків. Недавно було випущено конверт, приурочений літописцю козацької доби Самійлу Величку. Нині ж таким чином увіковічено Миколу Зерова.

Ганна Радько, кандидат філологічних наук, доцент ПНПУ ім.В.Г.Короленка 

- Ми звертаємося до цієї постаті. Вона для нас важлива. Бо це – наш земляк. Це дуже важливо. Тому що конверт – це історія буде, засвідчена цією маркою. Ми у Полтаві, незважаючи на ізоляцію, провели крайові наукові читання, кафедра української літератури.

Гліб Кудряшов, кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент ПНПУ ім.В.Г.Короленка

- Ясна річ, що для Миколи Зерова Зіньків є малою батьківщиною. Але ми розуміємо, що це – людина національного всеукраїнського масштабу. І це та постать, якою ми можемо пишатися у планетарному вимірі, якщо говорити про нього, як про письменника, як про перекладача і як про видатного вченого-літературознавця.

Конверти із зображенням Миколи Зерова надруковані накладом 37,5 тисяч. Вони розійдуться по всім поштовим відділенням нашої держави. І ця подія є знаковою, переконує керівник Полтавської дирекції «Укрпошта».

Юрій Набасов, директор Полтавської дирекції АТ «Укрпошта»

- Вона знакова для нашого Полтавського регіону, бо на цьому конверті зображена людина – уродженець Полтавщини. Полтава багата на таланти. І таким чином «Укрпошта» вшановує видатну людину.

Гліб Кудряшов, кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент ПНПУ ім.В.Г.Короленка

- Це не просто введення в обіг поштової продукції. А ми перетворюємо такі зустрічі на просвітницькі акції, щоб розказати нашим землякам про видатних людей, про видатні події. А, без сумніву, Полтавщина має пишатися, є ким пишатися і є чим пишатися.

У церемонії погашення конверту взяв участь Мачухівській сільський голова Полтавського району Валерій Білокінь. Хвалиться: у їхній ОТГ теж скоро буде своя марка.

Валерій Білокінь, Мачухівський сільський голова

- Дуже приємно, що запросили на таку подію. Адже у дитинстві я також займався філателією. І теж любив колекціонувати марки. До кінця місяця марка нашої громади теж буде випущена на теренах України.

У Полтавській дирекції АТ «Укрпошта» розповіли: якій особистості присвятять один із наступних конвертів, вирішуватиме спеціальна комісія. Доцент педуніверситету Ганна Радько вважає: це має бути Леся Українка.

Ганна Радько, кандидат філологічних наук, доцент ПНПУ ім.В.Г.Короленка 

- А теж вона з Гадячем пов’язана. «Зелений гай», родина Драгоманових і, власне, як писала вона Ользі Кобилянській на Буковину: приїжджай сюди на Полтавщину, я тобі покажу найукраїнішу Україну.

Стрічка новин