У Полтаві цьогоріч вже висадили 813 дерев та кущів

Китайська береза, самшит, махровий глід, магонія, пірамідальна горобина, спірея. Цьогоріч у скверах, парках, на прибудинкових ділянках Полтави висадили рекордну, порівняно з минулими роками, кількість дерев та кущів. Всього - 813 зелених насаджень, деякі із них - незвичні для міста, та мають добре «прижитись» у її природніх умовах, розповіли комунальники.

813 насаджень: 185 дерев та 628 кущів вже прикрашають парки й вулиці міста. Це майже на 500 більше, ніж минулоріч. Директор підприємства  «Декоративні культури» розповідає - діяли за політикою: замість одного колись спиляного аварійного дерева - обов'язково висадити нове, а краще - кілька.  

Наприклад, у Березовому сквері, де  прибрали декілька старих акацій та горіхів - юні берези та ялинки.

Сергій Луценко, директор КП «Декоративні культури»

- В цьому сквері переважно ростуть берези, тому на місці спиляних дерев у минулих роках, ми і висадили саме берези, і в красивих місцях також висадили ялини.

Так склалось, що кілька дерев, зокрема, горіхів, у сквері власним коштом раніше садили місцеві небайдужі полтавці. Згодом їм пояснили - аби не змінювати історичну назву скверу, не варто «мішати» берези й ялини з іншими породами.

Любов Клевака, мешкає поблизу Березового скверу

- Ми задоволені тим, що посадили, звісно. От якщо ще квіточки посадять, я особисто сама буду поливати.

Навколо пам'ятника Івану Мазепі вишикувались вісім молодих калин. Поряд ще височиють кілька аварійних дерев, із дуплами, сухі зсередини. Аби їх зрубати, потрібно скликати цілу комісію - з екологом, та фахівціями управління житлово-комунального господарства, пояснює Сергій Луценко, отримувати дозвіл. На черзі у комунальників таких мертвих дерев чимало.

Навколо сакур, які три роки тому подарував місту Надзвичайний Посол Японії, встановили нові огорожі. 

Сергій Луценко, директор КП «Декоративні культури»

- Для того, щоб мотузка не стискала стовбур дерева, не пошкоджувала кору, ми підв'язуємо з натурального матеріалу тканиною,  мішковиною – і от бачите, на мотузочці вона зафіксована, ніде нічого не пошкоджується.

Такі огорожі стоять й навколо інших молодих деревець, наприклад, махрового глоду, що весною буяв насиченим рожевим цвітом. Їх призначення - охороняти рослини від вітру, газонокосарки. Внизу опора оброблена мастилом.

Сергій Луценко, директор КП «Декоративні культури»

- Це відпрацьоване мастило. Воно всотується у дерев'яну підставку та відштовхує вологу.

Біля будинків по вулиці Пушкіна 51-а, раніше був захаращений пустир. Цьогоріч тут висадили дубки, липи, горобину. Обирали породи самі мешканці, які й домоглись, аби ділянку засадили.

Вікторія Коршун, полтавка 

- Ми вибрали те, що нам сюди підходить, щоб воно гарно було, щоб воно розрослось. І ще зробим тут майданчик. Ну так нам побіцяли. Що зроблять майданчик і викладуть доріжки.

Біля третьої школи - спірея. Це пишний чагарник, що згодом утворить зелену «огорожу» коло закладу. 

Всього на ділянках КП «Декоративні культури» вирощують 50 видів рослин. Серед них - магнолія, сніжноягідник, граб, ялівець козацький, дуби, тополі, берези, клен.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію