У музеї важкої бомбардувальної авіації з’явився новий експонат

Літак-розвідник виготовили на початку 70-х. Його застосовували у низці військових конфліктів. Одна з частин полтавського музею представлена просто неба. Там, до речі, уже приймають відвідувачів.

Експонат збирають на території музею важкої бомбардувальної авіації. Потім його планують пофарбувати. Співробітники розповідають, це перший літак Радянського Союзу, який мав зміну геометрії крила. 

Дмитро Кандиба, науковий співробітник музею важкої бомбардувальної авіації

- Літак Су-17М4Р – це літак-бомбардувальник-розвідник. Був виготовлений ще на початку 70-х років. На озброєнні він був до 2004 року. Спочатку він до 97 року проходив у військовому авіаційному полку, розвідувальному полку під Одесою в Лиманському аеродромі, потім був переведений з 97-го року по 2004-й під Івано-Франківськ в Коломию.

До того, як потрапити у полтавський музей, експонат знаходився на території Запорізького державного авіаційно-ремонтного заводу. Ще раніше літак застосовували у низці військових конфліктів. Зокрема, в Афганістані та Перу. 

Дмитро Кандиба, науковий співробітник музею важкої бомбардувальної авіації

- Уночі, коли були військові дії в Афганістані, підіймали приблизно від 4 до 6 літаків одночасно. Швидкість його максимальна 1400 км/год, паливного бака 3,5 тонни майже. Екземпляр, який ви бачите, він має навісне обладнання для аеророзвідки.

Після послаблення карантину музей відкрили для відвідувачів 26 травня. Побувати можна на майданчику просто неба та парковій зоні. У приміщення поки не пускають. Подивитись на літаки приїхала й сім’я з Чернігівської області. 

Наталія Ткаченко, відвідувачка музею

- Уперше після послаблення карантину вирішили з сім’єю відвідати музей авіації. Це так чоловіку і дитині більш подобається. Сьогодні всі вихідні у Полтаві у справах, вирішили по дорозі заїхати, подивитись.

Музей важкої бомбардувальної авіації один з перших на Полтавщині відкрив двері для відвідувачів після послаблення карантину. 

Стрічка новин