Свої двері готується відкрити Музей історії Полтавської битви

Його співробітники говорять: намагалися з користю та якомога раціональніше використати час карантину. Як готувався єдиний в Україні заповідник, що входить до Міжнародної організації військово-історичних музеїв під егідою ЮНЕСКО, до прийняття туристів, проінспектував секретар Полтавської міськради Олександр Шамота.

Цей музей на Полі битви було відкрито ще 1909 року. Тож капітального ремонту потребувала насамперед підлога, яка в одному із залів почала просідати. Час карантину, коли не було відвідувачів, якраз і використали для її заміни в трьох залах. Тут також пофарбували стіни, замінили штори на вікнах. Науковці ж почали розробку нової експозиції, а під час карантину працювали дистанційно, враховуючи специфіку кожного відділу.

Наталія Білан, директор ДІКЗ «Поле Полтавської битви»

- Відділ науково-фондової роботи опрацював майже 100 науково-уніфікованих паспортів, плідно попрацював відділ охорони культурної спадщини. Опрацьована тема облоги Полтави 1709 року є напрацювання, нові відкриття. Відділ науково-просвітницької роботи працював над іміджем закладу в соцмережах.

Територія заповідника «Поле Полтавської битви», включеного до всесвітнього туристичного маршруту, – понад 720 гектарів. Тож вже з середини квітня тут почали роботи з благоустрою. І, перш за все, це  скошування трави.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міськради

- Покос трави займає в них дуже багато часу, і аби прискорити цей процес, адже три працівника косять газонокосилкою, цього недостатньо, тому було прийнято рішення прибдати трактор, який взимку допомагає прибирати сніг, влітку займатися покосом газонів, порослі і приводити Поле Полтавської битви в належний стан.

Наталія Білан, директор ДІКЗ «Поле Полтавської битви»

- Дуже вдячна міській раді за підтримку і за те, що ми вже придбали власний трактор. Це значно полегшує нам, дає можливість краще доглядати об’єкти – це саме історичне поле і пам’ятники на Побиванці, на повороті до музею, і редути.

Стрічка новин