7 червня православні віряни відзначають День Святої Трійці

Це - одне із головних православних свят. Цього дня храми та людські оселі прикрашають гілками і зеленню. Воно також вважається днем народження християнської церкви.

П'ятидесятниця або Трійця - свято, яке відзначають на 50-й день після Великодня, або на десятий день після Вознесіння Христа. У цей час апостоли і Пресвята Богородиця  знаходилися у світлиці на другому поверсі в будинку на Сіонській горі. 

Миколай Довганич, прессекретар Полтавської єпархїї УПЦ 

- Вони там збираються, і у вигляді вогників з’являється Святий Дух. І цей Святий Дух їх укріплює у вірі. І вони уже, не боячись, ідуть і проповідують Євангеліє. То уже сам Святий Дух через них і у них діє.

Ще у день П’ятидесятниці згадують явлення старозавітному Аврааму трьох ангелів. Пізніше, вже у середні віки, Андрій Рубльов напише добре відому всім ікону «Трійця».

Миколай Довганич, прессекретар Полтавської єпархїї УПЦ 

- Це буле явлення Бога. І відкриття у тому, що Бог є у трьох лицях - це Отець, Син і Святий Дух. І у повноті відкривається Свята Троїця саме у День П’ятидесятниці.

День Святої Троїці вважають і днем народження церкви. Отець Миколай розповідає: апостоли розійшлися по світу, несучи звістку про життя й воскресіння Ісуса Христа. А ту благодать, що отримали від Святого духа, почали передавати своїм послідовникам.

Миколай Довганич, прессекретар Полтавської єпархїї УПЦ 

- Можемо навіть прослідити історію передання цього Святого Духа від апостолів учням апостольським, далі - першим християнським єпископам. І через усю історію церкви нашим єпископам і всім нашим священнослужителям.

А ще цього дня і церкви, й оселі прийнято уквітчувати зеленню, що, звісно, додає святкового настрою.

Миколай Довганич, прессекретар Полтавської єпархїї УПЦ 

- Храми прикрашають зеленню, гілками верби. Траву вибирають пахучу, польову і нею покривають підлоги храмів. Благочестиві християни навіть свої домівки прикрашають зеленню. Раніше взагалі, коли була долівка у будинках - вони посипали долівку цією пахучою травичкою. І від цього раділи. І була атмосфера свята у кожній домівці, у людей. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію