Година запитань до Авакова

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков в Раді коментував хід розгляду найгучніших справ: згвалтування в Кагарлику, стрілянину у Броварах, вбивство Павла Шеремета. Тим часом під стінами Ради зібралися протестуючі з гаслом «Авакова у відставку».

Арсен Аваков розпочинає доповідь у стінах ради. Паралельно з виступом Авакова на площі Конституції біля будівлі парламенту збирається численний мітинг за його відставку. Активісти вважають, що міністр повинен відповісти за злочини своїх підлеглих і залишити посаду.

Під час акції протестувальники запалили фаєри та автомобіль УАЗ, накритий тентом, з написом «Міліція», який привезли із собою. Коли Аваков почав виступати з трибуни парламенту, учасники акції зняли тент з «бобика», закидали в нього димові шашки та підпалили їх.

Тим часом у будівлі Арсен Аваков починає апелювати фактами по гучних справх, які лунали останнім часом в Україні. Перша - згвалтування дівчини в Кагарлику. За його словами, система МВС не потурає та не намагається нічого приховати. 

Арсен Аваков, Міністр внустрішніх справ України 

- А діє швидко, жорстко та відповідно до закону. У відділку Кагарлика стався ганебний інцидент, коли поліцейські застосували тортури. Нанесли побої та згвалтували жінку. Негідників було негайно затримано. Інформацію передано до ДБР. У ці дні багато хто скористався нагодою та атакував поліцію, підтасовуючи факти та транслюючи брехню.

Те, що сталося в Кагарлику, неприпустимо, і зараз ця справа на контролі, зазначив Аваков. 

Згадали і стрілянину у Броварах та напрацювання, які вже є на даний момент. Учасники стрілянини уже затримані. 

Арсен Аваков, Міністр внустрішніх справ України 

- Всі вони брали участь у стрілянині під виглядом перевізників. Станом на сьогоднішній ранок 7 осіб, причетних до стрілянини, встановлено. 44 повідомлено про підозру. 39 особам обрано міру запобіжного заходу. 29 - тримання під вартою на 60 діб. 

Паралельно весь час під Радою стояли активісти, які не вірять в правосуддя, з плакатами в руках та окликами «Ганьба» та «Авакова у відставку».

Тим часом на сайті Верховної Ради з'явився проєкт постанови про звільнення Арсена Авакова з посади міністра внутрішніх справ. Його ініціатори - 55 нардепів від фракції «Голос», «Європейська солідарність» та «Слуга народу».

Верховна Рада може звільнити члена уряду за його заявою, за поданням Прем’єр-міністра або Президента, а також із власної ініціативи. 

Для ініціювання розгляду якогось питання у парламенті необхідно зібрати мінімум 150 підписів депутатів.

Стрічка новин