Марківська сільрада: до Кобеляк, Біликів чи Бутенок?

Перспективний план уже затвердили, але колотнеча не вщухає. Марківську сільську раду, що в Кобеляцькому районі, віднесли до Білицької ОТГ. Місцеві ж хочуть до Кобеляцької, або ж у разі утворення Бутенківської – до останньої. Тож намагалися зібрати місцеву сесію.Чим закінчилося зібрання, знає Анна Ружін.

Сесію, яку так хотіли провести люди, що проживають на території Марківської сільради, розпочати не вдалося. Натомість у коридорі зібрався навтовп з плакатами. Суперечки та вимога пояснень від сільського голови про подальший план дій. А ще – вимога зібрати негайно сесію, щоб вирішувати питання з приєднанням. 

- Сесія на сьогодні не проводиться ніколи. Сесія скликається або на вимогу сільського голови, або на заяву мінімум 4 депутатів. Тобто, третини.

Тож люди починають збирати підписи, щоб ініціювати початок сесії Марківської сільради. Говорять: хочуть, щоб об'єднання відбулося в інший спосіб.

Світлана Журавель, депутат Марківської сільської ради 

- Ми збирали підписи людей, ми висловлювали свою думку, але нашої думки тепер ніхто не дослуховується. Було вирішено більшістю голосів депутатів, які не звертали на думку людей, і було відправлено рішення, що ми хочемо об'єднатися з Кобеляками.

За новим перспективним планом тепер буде Кобеляцька та Білицька ОТГ. 

Тож до Кобеляцької увійдуть такі сільські ради:

Кобеляцька

Бродщинська

Золотарівська

Красненська

Кунівська

Лебединська

Підгорянська

Сухинівська

Іванівська

Озерянська

Лучківська

Світлогірська

Шенгурівська

Вільховатська

Василівська

Дашківська

Орлицька

Канавська

Придніпрянська

А до Білицької: 

Білицька

Жуківська

Червоноквітівська

Чорбівська

Бутенківська

Дрижиногреблянська

Марківська

Але є й інші версії щодо об'єднання. І можливо, говорять люди, якби не втратили час, все було б інакше. 

Тамара Фуга, мешканка с.Свічкареве 

- Приїжджали два роки тому, запрошував Скрильник до себе. Це голова Бутенківської ОТГ, він нас запрошував до себе, приєднатися. Ну сільський голова і фермер цього господарства Біланенко, так як він депутат райради, вони проти. І вони хотят приєднатися до Кобеляк, чого? Не пояснюють. У нас навіть немає сполучення та не ходить транспорт. У нас немає чим поїхати в ті Кобеляки.

Демонструють і рішення Бутенківської сільради від 3 жовтня 2018 року з пропозицією об'єднання.

Депутат районної ради Віталій Біланенко каже: змінити щось важко, адже громади уже мають план. І там лише дві ОТГ – Кобеляцька та Білицька. Бутенківська як ОТГ не існує.

Раніше ж, зазначає Біланенко, жителі Марківської сільради хотіли залишатися самі, без об'єднань. А у разі чого – йти до Кобеляк, бо там є вся інфраструктура. 

Але об'єднанням, яке є наразі, не задоволені. 

Віталій Біланенко, депутат районної ради 

- Ми всі категорично...Бо Білицька ОТГ, там на сьогодні немає нічого. Якщо раніше там були заводи, де багато працювало людей, то зараз там немає нічого.

Віталій Біланенко каже: нам туди не дорога, бо село впаде в руїну. Тож, хочуть відстоювати перехід в Кобеляцьку громаду. Бутенкам станом на сьогодні статус громади не дають. 

Місцеві ж звинувачують сільського голову, що вона – проти народу та бездіє у цій ситуації. Остання, в свою чергу, каже: діє за законом. 

Людмила Васильченко, Марківський сільський голова 

- Перспективний план затверджено. Але ми, діючи в рамках закону, вирішили нагадати про себе тим, що коли наша громада входила до Кобеляцької громади – ніхто не хотів, точніше, проти ніхто не був. Громадяни ж не розуміють, що сесію сьогодні провести неможливо. Зараз хоч трішки запспокоїлися, а зранку приймали протокольні рішення.

Тож останнє слово – за сільським головою. Чи буде сесія і коли її проведуть. Місцевим залишається лише чекати. 

Стрічка новин