Президент України провів нараду з туроператорами

Президент України запропонує скасувати візи для країн, громадяни яких їдуть до нас для туризму. Про це він заявив сьогодні на нараді з туроператорами. Говорив і про популяризацію та розвиток галузі. Зокрема, про те, які кроки потрібно зробити, аби привабити іноземців.

Президент України Володимир Зеленський прибув до Кам’янця-Подільського. Побував на нараді з представниками туристичної галузі просто неба. 

Володимир Зеленський, Президент України

- Через коронавіс ми бачимо, що внутрішній туризм може бути в Україні дуже популярним. Це перше питання. Що треба зробити дуже швидко, щоб зробила влада для внутрішнього туризму. Друге питання, що ми можемо зробити прямо сьогодні цього літа, щоб іноземний турист, розуміючи, що цього літа ми не побудуємо резорти, готелі і т.і.

Артемій Сурін, засновник проєкту One Life, запропонував провести потужну кампанію популяризації внутрішнього туризму. За його словами, подорож країною повинна стати трендом, який переросте у мейнстрім.

Артемій Сурін, засновник проекту One Life

- Це має бути крута сучасна медіакампанія, в якій будете задіяні і ви, і ми, і люди з бізнесу, і лідери думок, і селебріті. Таким чином ми зможемо за короткий проміжок часу, коли це буде лунати і це будуть казати люди, яких поважають. Це зможе змінити ситуацію у короткій перспективі.

На думку представника асоціації Visit Urkaine Антона Тараненка, для розвитку галузі потрібно підтримувати законопроєкт, який передбачає спрямування цільового туристичного збору з готелів у фонд туризму.  А зараз ці гроші йдуть у бюджети міст. 

Антон Тараненко, представник асоціації Visit Urkaine 

- Це невеликі гроші насправді. Я пропрацював у Києві більше 4 років. Там максимально бюджет був 25-30 млн. При цьому, якщо казати про цифри, Київ генерував більше 200 млн. виключно від збору туристичної галузі, можна віддавати ці гроші на розвиток, і це буде інша історія. Наприклад, для таких маленьких містечок, як Кам’янець-Подільський – це дуже важлива стаття доходу. Вони не впливають на бюджет, але дуже впливають на розвиток туризму.

Після обговорень Володимир Зеленський анонсував, запропонує МЗС скасувати візи для країн, з яких до нас хочуть приїхати туристи.  

Володимир Зеленський, Президент України

- Я надам завдання, тому що це моя вертикаль. Це МЗС. Моя пропозиція про візову лібералізацію, особливо зараз відмінити візи з того списку країн, які хочуть до нас попасти. Ми розуміємо, що це  різні Арабські країни, Австралія Нова Зеландія, найголовніше – Китай.

Президент додав, наразі політика така, що коли країна скасовує візи для українців, тоді Україна анулює візи для громадян тієї країни. Зараз не той час, за туриста потрібно конкурувати. 

Стрічка новин