Триває підготовка до проведення позачергових парламентських виборів

Цього разу у Полтаві виявити свою позицію матимуть змогу двісті тридцять вісім тисяч п'ятсот дев'яносто шість осіб, для цього буде створено сто тридцять чотири виборчі дільниці. Контролювати народне волевиявлення будуть представники ОБСЄ, політичних партій та громадських організацій.

Вибори дедалі стають цивілізованішими, а громадська позиція виборців – більш свідомою, наголошують члени комісії. Кожного дня сюди звертаються громадяни, аби попередити можливі проблеми зі списками виборців. Після двадцять другого вересня, пояснюють фахівці, протягом п'яти днів на самих виборчих дільницях за потребою перевірять наявність прізвища у списку. Понад три тисячі членів комісій задіяно у цьогорічному позачерговому виборчому процесі. Комісії створюються у рамках законодавства й чітко за встановленими графіками. Через стислі строки працюють практично без вихідних з ранку до пізнього вечора. Допомагає в роботі методична література з Києва. Потурбувалися цього разу й про технічне оснащення роботи комісій, хоча матеріально-технічне забезпечення вцілому ще не відповідає бажаним нормам. Наприклад, робота головного бухгалтера оцінюється державою у п'ятсот гривень. Потребує також розподілу господарська частини роботи та сама виборча діяльність голови комісії: доби не вистачає, аби справитися одразу з кількома справами.

На організаційні витрати та виплату зарплатні окружній виборчій комісії виділено один мільйон чотириста тисяч гривень. Для бюджету держави, пояснюють фахівці, будь-які вибори, й цьогорічні позачергові зокрема, – не надто обтяжливі витрати: з державної казни виділяють близько трьохсот мільйонів, партії ж викладають вдвічі більші суми, які потім й долучаються до розвитку внутрішнього ринку сплати податків, а отже – наповнюють державний бюджет.

Стрічка новин