Виставка картин Валерія Мозока у Полтаві

У Художньому салоні відкрилась виставка картин. Автор – Заслужений художник України Валерій МОзок, який пішов з життя у 2008 році. Експозицію його робіт влаштували рідні та близькі.

Валерію Мозоку могло виповнитись 80 років. З приводу річниці сім’я та друзі зібрались у Художньому салоні. На виставці представили картини з домашньої колекції. В основному тут пейзажі та натюрморти.

Зоя Ліванова, сваха художника 

- Ми дуже дружили. Як тільки з’явилась у їх сім’ї, тільки з’явились внуки, ми кожне літо були у Дем’янівці, ці всі місця знайомі на картинах, он той струмок. Це все Дем’янівка. Там колодязь, де ми воду набирали.

Усього на виставці – 58 робіт автора. Серед представлених картин – декілька портретів. Зокрема, доньки Ольги. 

Ольга Мозок, донька художника

- Всі знають батька і шанують як великого портретиста, але також природа у його виконанні, на мій погляд, як доньки, неперевершена. Він любив природу. Любив працювати на пленері. Він виріс у селі, дошкільний вік пройшов у селі у нього.

Один з відвідувачів Художнього салону – друг автора, художник Віктор Володько. Розповідає, разом працювали у художньому фонді. 

Віктор Володько, колега художника

- Це був дуже цікавий художник. Коли влаштовували вечірній малюнок, я завжди дивився з захопленням, як він працює над портретами. Я ставав ззаду і тишком спостерігав за ним. Я захоплювався, як ця людина ліпить форму, наскільки він знає академічний малюнок.

Інші картини Валерія Мозока знаходяться у музеях України та приватних зібраннях 11-ти країн світу. 

Стрічка новин