На сесії облради перерозподілили кошти, зекономлені під час карантину

Після кількамісячної перерви у Полтаві відбулося пленарне засідання тридцять третьої сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання. Депутати перерозподілили кошти, зекономлені під час карантину, прийняли звернення щодо реформування територіальних громад на територіях деяких районів області, внесли зміни до низки обласних програм. Із подробицями Анатолій Васевич.

На початку роботи за традицією відбулося нагородження почесними відзнаками обласної ради та облдержадміністрації. У сесійній залі зареєструвалося 75 депутатів. Було розглянуто близько 50 питань життєдіяльності області. 

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Питання, які стосуються всіляких політичних звернень – їх набагато менше, ніж основних питань порядку денного. Тобто, наше завдання – перерозподілити кошти, які були зекономлені під час карантинних заходів, розподілити державну субвенцію. І до цього ми повинні прийняти зміни до програми відповідні.

За рахунок перерозподілу бюджетних призначень між головними розпорядниками коштів обласного бюджету в зв’язку із виникненням економії коштів через запровадження карантину загальний обсяг обласного бюджету збільшився на 306,1 млн грн. Наразі обласна рада спрямувала кошти для будівництва та реконструкції об’єктів обласної комунальної власності, на придбання медичного обладнання, предметів та здійснення інших невідкладних заходів у сфері охорони здоров’я, на реалізацію заходів Фонду розвитку територій області та будівництва мультифункціональних спортивних майданчиків з синтетичним покриттям. 

Під час розгляду багатьох питань у залі виникала жвава дискусія. Зокрема, депутати не прийняли зміни до Комплексної програми розвитку малого і середнього підприємництва. Хоча у департаменті економічного розвитку ОДА запевняли: у межах своїх можливостей намагаються підтримувати бізнес.

Олена Онупко, т.в.о. директорки департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ОДА

- Усі бажаючі, які постраждали і від закриття власного бізнесу в умовах COVID-19, можуть звертатися до нас, і ми будемо сприяти всіляко, щоб вони по цій програмі отримали кошти.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Влада прийняла необхідні кроки, і вони були вчасними. І саме тому, що вони були вчасними, зараз маємо такі наслідки. І це є факт. Питання у тому, скільки вже підприємців отримали допомоги через центр зайнятості. І ці виплати і надалі будуть здійснюватися. 

Крім того, зараз запроваджуватимуться ще декілька програм.

На сесії надали слово представникам усіх територіальних громад, інтереси яких не було враховано у перспективному плані, затвердженому Кабінетом Міністрів.

Микола Скрильник, Бутенківський сільський голова Кобеляцького району

- Нас включили до Білецької ОТГ, ще недіючої, що ми повинні входити до її складу. Наші люди стривожені даним питанням. Ми не згодні. І на сьогодні просять вас, шановні депутати, щоб ви прийняли рішення.

Михайло Мельниченко, Давидівський сільський голова Пирятинського району

- Кабінет Міністрів затвердив дві громади, тим самим поставивши волевиявлення громадян поза законом. У нас є всі норми правові. І вони будуть дотримані. І голос народу буде почутий.

Олена Сидоренко, Оржицький селищний голова

- І якщо обласна рада із поважних, публічних людей може достукатися до Києва, то нехай достукається. Нехай на території Оржицького району буде три громади, якщо це можливо. Тому що дати право на визначення громадам – це основне.

Під час пленарного засідання депутати порушували чимало різних тем. Перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, приміром, ситуацію із коронавірусом назвав «аферою сторіччя».

Євгеній Холод, перший заступник голови обласної ради

- Оця вся афера сторіччя, я її інакше назвати не можу, задумана для того, щоб ми восени побігли купляти вакцину. По тисячу гривень, по дві. Потім із бюджету виділяли кошти і розповідали, що це дуже важливо, це ж життя людей.

Загалом, сесія обласної ради тривала без перерви майже шість годин. 

Стрічка новин