Перші кроки до розбудови «Великої Полтави»

Згідно з Перспективним планом формування територій громад, який Уряд затвердив 13 травня, найбільшою на Полтавщині буде Полтавська ОТГ. До її складу увійде 56 населених пунктів та десять сільських рад. Саме з бухгалтерами та головами останніх сьогодні зустрівся секретар Полтавської міськради Олександр Шамота.

Мета такої першої зустрічі – напрацювати чіткий план, як житиме нова об’єднана громада, яку вже називають «Велика Полтава», після осінніх місцевих виборів та з першого січня наступного року. Адже наразі є чимало речей, які потрібно узгоджувати, це й, наприклад, питання фінансування галузей освіти, охорони здоров’я, закладів культури та мистецтва.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міськради

- Я особисто об’їжджаю кожну сільраду, знайомлюся з проблематикою, яка є в селах, з тими можливостями, які з’являться після об’єднання і, відповідно, формуємо план дій на майбутнє. Сьогодні ми прийняли принципове рішення, ми створюємо робочу групу, до складу якої ввійдуть заступники міського голови, начальники профільних управлінь і керівники сільрад, щоб напрацювання, які є, ми могли спільно обговорювати. Головне завдання цього об’єднання – щоб людина після об’єднання не залишилася сам на сам зі своїми проблемами і, відповідно, зараз треба почати аби вирішувати, або мати механізм вирішення цієї проблеми.

Самі ж представники сільрад переважно слухали, а деякі погодилися поговорити з журналістами. Говорять, об’єднання більше схоже на одруження наосліп, адже не всі сільради воліли б доєднатись саме до Полтави.

Олександр Бублик, Ковалівський сільський голова

- Взяти будь-які села, взяти ту саму Супрунівку, Ковалівку. Є дуже песимістичні настрої, ні вуличне освітлення не працюватиме в селі, ні дороги не ремонтуватимуться, належним чином увага не приділятиметься садочкам, клубам, школам.

Віктор Якимович, Васильківський сільський голова

- Хто лобіював цей формат, нам незрозуміло, і чому Полтавська ОДА, яка являється не полтавськими жителями, вирішує нашу долю, долю наших територій, це також незрозуміло.

Шляхи розв’язання саме таких проблем потрібно вирішувати вже зараз, не чекаючи об’єднання, говорить Олександр Шамота. Адже вже в жовтні-січні система має повноцінно запрацювати – права на помилку і можливості випробування тут не буде.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міськради

- Це зараз головне – знайти такі механізми, переваги, які ми зможемо використати для кожного села в рамках ОТГ. Звісно, якщо говорити про об’єднання, так як воно відбулося – без врахування інтересів громад, дещо у невідповідності до методики, тому що маємо декілька сіл, які, наприклад, не мають спільних кордонів з Полтавою…. Хоча я під час об’їзду спілкувався з сільськими головами і був здивований тим, що найбільше хочуть приєднуватися до міста якраз віддалені села. А ті, що наближені, вони більш хочуть автономії, самостійності.

Стрічка новин