На вулицях Полтави поменшає реклами

Так майже 170 білбордів й сітілайтів їх власники мають демонтувати до 7-го червня. Більшість із них розташовані у центрі міста, зокрема, поблизу проїзної частини, та заважають руху транспорту й навіть порушують чинне законодавство, вважають патрульні поліцейські.

Всього мають демонтувати майже 170 конструкцій із рекламною інформацією. Більшість із них розташована у центральній частині міста, а саме – на вулиці Соборності. Інспектори відділу безпеки дорожнього руху обстежили територію та склали відповідний список«щитів-порушників».

Аліна Кондратенко, інспекторка патрульної поліції

- Більше половини рекламних конструкцій встановлені із порушенням вимог чинного законодавства. Наприклад, деякі з них встановлені на перехрестях, обмежують видимість водіям та заважають реагувати на зміни дорожньої обстановки. Деякі рекламні конструкції заважали видимості дорожніх знаків або сприйняттю світлофорного об’єкту.

Також деякі білборди чи сітілайти встановлені біля пішоходних переходів, заважаючи водіям бачити пішохода та навпаки. 

Інспекція по контролю за благоустроєм вже вручила підприємцям приписи про демонтаж. Аби прибрати рекламні споруди та розчистити земельні ділянки навколо них, надали близько десяти днів. 

Денис Павленко, завідувач сектором архітектурно-будівельного контролю

- Якщо проігнорують, на засіданні по розміщенню тимчасових споруд буде розглядатися це питання, буде прийнята можливість проведення їх примусового демонтажу, інспекція буде займатись демонтажем.

Головна архітекторка області Ірина Особік впевнена – реклама у Полтаві бути має. Проте, не агресивною та не громіздкою, аби не спотворювати історичні будівлі та естетично вписуватись в ансамбль історичного центру. Кількаметрові білборди ж умісні лише для магістралей. 

Ірина Особік, головний архітектор області

- Варіантів є дуже багато, і варто переймати досвід інших країн в цьому напрямку. І навіть інших міст нашої країни. У Львові немає такого засилля таких великих рекламних носіїв. Так само, як і Київ поступово звільняється від них. Це неформатна реклама для міського середовища.

Стрічка новин