На Полтавщині триває призовна кампанія

Через карантин, пов’язаний з пандемією коронавірусу, він перенесений з квітня-червня на травень-липень. Про те, що зараз відбувається у Полтавському військкоматі, хто бажає йти до армії та як здійснюється процес вручення повісток, дізнавалися наші журналісти.

Полтавський об’єднаний міський військовий комісаріат Міноборони, десята ранку. Під час призову тут традиційно чимало молоді. Як юнаків, так і дівчат. 25 лікарів, а це офтальмологи, травматологи, невропатологи, дерматологи, психіатри та інші, перевіряють їх придатність до військової служби. Зокрема лікар-психіатр говорить, що за останні 10 років він не спостерігає значного погіршення стану здоров’я призовників. Але треба розглядати це  в кожному окремому випадку. 

Олександр Шпигун, лікар-психіатр

- Так, звичайно, соціальна напруга достатньо дається взнаки. Як і на всіх, так і на молодь це впливає.

А ось лікар-офтальмолог із майже 30-річним стажем Людмила Московець розповідає, що хвороби молодшають.

Людмила Московець, лікар-офтальмолог

- Стан значно погіршився. Це можна пов’язати з тим, що дуже багато різних комп’ютерів, телефонів, смартфонів. Тому діти більше сидять, ніж рухаються, і через це, я вважаю. Потрібно більше фізично розвивати дітей.

В коридорах та кабінетах важко зустріти тих, хто прийшов по повістці. Це переважно бажаючі служити за контрактом, та ті, хто планує вступити на військові кафедри. А ось Єгор Лужко прийшов за власним бажанням та планує спочатку відслужити строкову, а потім, мабуть, піти контрактником. 23-річний хлопець, який до війни проживав в Макіївці на Донеччині, говорить, що це – найперший обов’язок громадянина – захищати рідну країну зі зброєю в руках.

Єгор Лужко, мешканець Полтави

- Я поступив вчитися в Донецьку, коли була Україна, закінчив інститут, а потім мені дали їхній ДНРівський диплом. І з цього випливає, що в мене всього 9 класів. Тому я іду в армію, щоб отримати освіту та служити Україні.

На строкову військову службу з Полтави планується призвати 124 юнака. Але сьогодні за майже годину в коридорах міського військового комісаріату ми не зустріли жодного.

Сергій Караблін, заст. військового комісара Полтавського об’єднаного міського військового комісаріату 

- Дуже тяжко зараз нам буд, викликати їх, оповіщати, тому що нам заважає карантин. Багато призовників, які кажуть, що повернулися з заробітків із-за кордону і зараз вдома на самоізоляції. Також багато є батьків, які навмисно дають недостовірну інформацію про дітей, де вони зараз знаходяться. Не те, щоб розповісти про обов’язок кожного громадянина, який повинен ставати на захист Батьківщини.

Але, незважаючи на традиційні проблеми та карантин, у Полтавському військкоматі з впевненістю говорять, що план призову виконають. А вже з 15 червня з обласного збірного пункту розпочнеться відправка молодого поповнення до української армії.

Стрічка новин