У Мачухівській ОТГ успішно поєднують газовидобуток і туризм

Мачухівська ОТГ - яскравий приклад того, як поєднуються екотуризм та промисловість. У громаді - економічна та екологічна стабільність. Що про це кажуть у Мачухах - далі у сюжеті. 

Вже більше десяти років біля Мачух видобувають газ, але це не заважає громаді приваблювати туристів. Єдине, через що бідкаються в ОТГ — карантинні реалії, які призупиняють туризм у громаді.

Валерій Білокінь, голова Мачухівської ОТГ

- У нас надзвичайно красива природа. Надзвичайно приваблива місцевість для розвитку садівництва, оскільки грунти дозволяють вирощувати сад. 

Експерти зазначають: головний показник здорового довкілля — родючість  ґрунтів. З давніх давен на території села Мачухи активно займались садівництвом та засіювали поля. Газовидобувна галузь не стала тому на заваді. Тому що після проведення робіт по видобування корисних копалин, компанія проводить рекультивацію та повертає земельні ділянки у стані, придатному до використання у сільско-господарськый діяльності.

Анатолій Оксенюк, місцевий житель

- З компанією ДТЕК Нафтогаз ми як жителі села Миколаївки співпрацюємо з минулого року. Почалася співпраця ця з ОВД. На обговоренні всі люди виступили, задали ряд питань, на які отримали вичерпні відповіді. Було поставлене питання про зроблення аналізу води і грунтів села. Це також було виконано на протязі місяця після обговорення. Тут поруч знаходиться ставок. Компанія ДТЕК Нафтогаз являється відповідальною компанією, яка відповідально ставиться до питань екології.

Підтримувати екологічну ситуацію у нормі дозволяють сучасні технології за допомогою яких відбувається рекультивація.

Юлія Чухліб, старший викладач кафедри прикладної екології та захисту довкілля Полтавської політехніки

- Родючий шар грунту обов'язково знімається, аби не порушувати біологічні властивості грунту. Після того, як роботи по спорудженню свердловини закінчуються, обов'язково, на законодавчому рівні, зокрема в стандарті прописана вимога кількаетапної рекультивації земель. 

ДТЕК Нафтогаз - надійний партнер для громад. За 7 років ДТЕК Нафтогаз інвестував в український газовидобуток понад 13 млрд грн. Крім того, діяльність компанії приносить громадам ренту, яку активно використовують на розбудову, а також соціальну підтримку для збереження навколишнього середовища.

Валерій Білокінь, голова Мачухівської ОТГ

- Мені дуже приємно, що на нашій території працює саме ДТЕК Нафтогаз. Наше співробітництво почалось ще з 2014 року і за весь час ми не чули жодної відмови на прохання про допомогу. Території, де знаходяться ці промислові підприємства, в ошатному вигляді. Кожної весни компанія всім своїм складом приїздить до нас. Допомагає облагороджувати усі дитячі майданчики, парки.

У громаді переконані, за такої підтримки з боку соціально-відповідального бізнесу, ОТГ вже скоро стане найбільш туристично привабливим місцем області. А також регіоном, в якому показово поєднується екотуризм та газовидобувна промисловість.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію