Суперечки щодо перспективного плану не вщухають

Ще одна громада на Полтавщині – Ковалівська Шишацького району – розділилася в думках щодо затвердженого Урядом «Перспективного плану формування територій громад». Одна частина вважає за доречне приєднання до Шишак, інша – до Великих Сорочинців. В суперечках розбиралися наші журналісти. 

13 травня Кабмін оприлюднив розпорядження «Про затвердження перспективного плану формування громад». Там відповідно Ковалівська сільська рада Шишацького району повинна увійти до складу Шишацької ОТГ. Це стало несподіванкою для багатьох мешканців, розповідає сільський голова Наталія Нос та показує підписи, які збирали, обходячи двори. Тут з понад 520 селян 324 підписалися за приєднання до Великосорочинської громади сусіднього Миргородського району. За її словами, таку думку висловили люди й під час громадських слухань та депутати на сесії сільради.  

Наталія Нос, Ковалівський сільський голова 

- Оскільки Великосорочинська ОТГ до нас ближче по відстані, дуже велика кількість населення користається сьогодні їх послугами, вони більш якісні, тому одноголосно на громадських слуханнях було прийнято рішення про приєднання до Великосорочинської ОТГ. 

Іншої думки місцеві депутати. 

Світлана Осауленко, депутат Ковалівської сільради

- Жителями с. Ковалівка була створена ініціативна група яка провела опитування і виявилося, що значна частина населення хоче, аби рішення Кабміну було незмінним – Ковалівка у складі Шишацької ОТГ.

Юрій Переяслівський, депутат Ковалівської сільради

- Тут все налагоджено. Є свій собез, відділ освіти лікарня. Автобусна сполучення, а що є у тій громаді ми не знаємо. Чули, що за 4 роки там третій в.о. обов’язків ОТГ. Я не знаю склоняюся йти до Шишацької ОТГ.

Підтримують їх і односельці, які не розуміють чому їх тягнуть до сусіднього району.

Петро Мартиненко, мешканець с. Ковалівка

- Я розумію, що там немає нічого ніяких державних комунікацій, а тут ми давно в районі, спілкуємося, звикли.

Аліна Васильєва, мешканка с. Ковалівка 

- Що буде в разі приєднання до  Великосорочинської ОТГ, можливо там створять те, що має Шишацька, але на це треба кошти, час, а проблеми виникають сьогодні їх треба вирішувати. Я вважаю, що ковалівським людям буде вигідніше і зручніше  у знайомому оточенні  Шишаках, аніж наприклад у Миргороді.

А ще люди розповідають про тиск на тих, хто не бажає приєднуватися до громади з іншого Миргородського району. Згадують і про проблеми, що виникли в сільраді.

Анатолій Безуглий, секретар Ковалівської сільради

- Коли я потрапив до кабінету, включив комп’ютер я жахнувся  - на робочому столі не було жодних папок чи файлів окрім стандартних.

Цю подію секретар можливо пов’язує з його позицією приєднання до Шишак. А ще розповідає, що сільський голова сказала писати заяву про звільнення.

Наталія Нос, Ковалівський сільський голова 

- Стосовно звільнення ця інформація неправдива, а що зникли файли – там комп’ютер запаролений.

Тож кожна група з Ковалівки стоїть на своєму. І швидше за все спірне питання вирішуватиме суд. 

Стрічка новин