Мешканці будинку незадоволені його станом

Розбитий асфальт на подвір'ї, дах, що тече, аварійні дерева. Мешканці будинку по вулиці Майдан Незалежності, 1, обурюються – триповерхову будівлю, якій більше, ніж півсотні років, жодного разу капітально не ремонтували. Листи, надіслані до інстанцій, зокрема, до «ЖЕО-2», що обслуговує будинок, кажуть, результату не дали. У ситуації розбиралась Лариса Шило. 

Розвалений ґанок, облуплені гойдалки, проблемна покрівля, трухляві вікна, розбитий асфальт, стара опалювальна система. І це – майже у центрі міста. Будинок по вулиці Майдан Незалежності, 1 зведений ще у п'ятдесятих роках минулого століття. 

Ірина Безверхня, мешканка будинку по вул.М.Незалежності,1

- Так як він вже достатньо старий, дах, звісно, знаходиться в аварійному стані, слухові вікна взагалі, як дири. Вікна у під'їздах не тримають тепло. Опалювальна система проходить через горище. Думаю, через погані вікна взимку 20 відсотків тепла, що надходить у будинок, обігріває саме горище.

У триповерховій будівлі – 24 квартири. Мешкають здебільшого пенсіонери, кажуть місцеві. Навколо – високі старі дерева. Верхівка одного з них майже «лежить» на будинку. 

Ірина Безверхня, мешканка будинку по вул.М.Незалежності,1

- Дерев аварійних ще багато. Восени впала велика гілка, яка ледь не вбила бабусю. Фактично в неї за спиною впала.

Турбує скаржників й те, що двірники, за їхніми словами, сміття та листя з вулиці замітають у подвір'я. 

Валентина Лугова, мешканка будинку по вул.М.Незалежності,1

- Користуючись нагодою, хочеться попросити начальника «ЖЕО-2», щоб працівники ваші не завозили листя і сміття з вулиці, яке кагатують на нашому подвір’ї, і потім протягом двох місяців воно тут лежить.

Активісти будинку написали колективне звернення на ім'я начальника КП «ЖЕО-2», на облуговуванні якого знаходиться будівля. Прохали відремонтувати сходи, вікна, дах. А також спиляти дерева.

Від управління житлово-комунального господарства прийшла відповідь – згідно з Цивільним кодексом, мешканці багатоквартирних будинків є їх співвласниками й мають самостійно дбати про  своє майно. 

Віталій Худолій, заст. начальника управління ЖКГ

- Зараз, згідно нового законодавства, капітальних ремонтів місто не робить. Тому що всі співвласники будинків повинні утримувати своє житло в належному стані. А житло це не тільки, що вони зайшли в квартиру і це їхнє житло. Це місця загального користування, майданчики, під’їзди, дахи, підвали і таке інше.

Чиновники говорять: найоптимальніший варіант для мешканців – створювати ОСББ. Адже для об'єднань співвласників багатоквартирних будинків місто передбачає програму під назвою «70/30», де 70 відсотків від ремонтних робіт їм компенсуватиме  міська рада.

Адвокат Тарас Захаров говорить – крім цього варіанту, мешканці все ж можуть добиватись проведення хоча б поточного ремонту.

Тарас Захаров, адвокат

- Бажано звертатись до міської ради з відповідним зверненням, і міська рада на поточних сесіях може внести вказаний будинок до плану будинків, які потребують ремонту, і виділити кошти міського бюджету «ЖЕО-2», які будуть в подальшому витрачені на проведення цього ремонту.

З приводу аварійних дерев, директор КП «Декоративні культури» пообіцяв з'ясувати ситуацію. Щоправда, говорить, спилювати гілки чи верхівки дерев комунальники можуть лише після відповідного рішення знову ж таки управління житлово-комунального господарства. 

Сергій Луценко, директор КП «Декоративні культури»

- Там створена комісія, яка протягом п’яти днів виїжджає, оглядає ці дерева, про що робиться відповідний акт, підлягає дерево спилюванню чи не підлягає, і надається доручення комунальному підприємству «Декоративні культури».

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію