Де безпечно купувати ранні плоди?

Ранні плоди з саду та городу почали продавати на ринках та стихійних місцях продажу продуктів у Полтаві. Як та де правильно вибрати якісні ягоди та чи взагалі безпечно їх їсти – розповіли фахівці.

Надія Паломарчук прийшла з чоловіком за полуницею. Купити вирішили поблизу місцевого ринку в Полтаві. Вибирає плоди, на яких є рештки землі. Вірить, такі точно домашні і безпечні. 

Надія Паломарчук, полтавка 

- Чим брудніша, тим краще. Ми її краще декілька разів помиємо. Ми її краще помиємо кілька разів. А та, що блистить, то… люди чесно вчиняють, своїм не продають. Отак вибираємо. Своїм отак здорову, красиву, блискучу не продають.

А продавчиня говорити про свій товар на камеру не хоче. 

- Чесно, я реалізатор, не знаю.

Заходимо до самого ринку. Тут зустрічають привітніше. Запевняють, щодня їх продукти перевіряють спеціалісти.

«Солодкий, як я. Лабораторія кожного разу перевіряє. Щодня даємо кілограм»

Продавчиня Тамара розповідає: пропонує людям лише те, що сама з задоволенням смакує. Огірки та помідори виростили у теплиці, а зелень – зі свого городу. 

Таміла Володимирівна, продавчиня

- Клубника уже відкритого грунта. У мене її ще не багато у цьому році. Це вирощують мої куми. Я трохи помагаю, трохи своїм, трохи їм допомагаю. Беруть продукцію на перевірку, перевіряється все, видаються документи. Все у порядку, так сказати.

Наявність плісняви та гнилі можна побачити одразу. Це мікотоксини. Вони шкідливі для організму, навіть якщо зрізати уражену ділянку, пояснює спеціалістка Наталія Катеренчук. А якщо у фруктах або овочах перевищено допустимий вміст нітратів, вони привабливості не втрачають. Тож вибрати абсолютно безпечний ранній плід без досліджень неможливо. 

Наталія Катеренчук, головна спеціалістка відділу безпечності харчових продуктів ГУ ДПСС в області 

- На кожному агропродовольчому ринку працюють лабораторії, де є державні інспектори, які і перевіряють надлишковий вміст нітратів. Після цього виписується експертний висновок і дозволяється продукція до реалізації. Тому якщо споживач схиляє свій вибір до купівлі продукту на стихійному ринку, він має усвідомлювати, що таким чином він ризикує своїм життям.

Фахівчиня підсумовує, який би привабливий вигляд не мали свіжі фрукти чи ягоди, краще купувати їх у перевірених місцях. 

Стрічка новин