Суд у Полтаві звільнив з-під варти потерпілого від політичних переслідувань єгиптятина Моатаза Абделмовла

Апеляційний суд Полтавської області звільнив з-під варти громадянина Єгипту Моатаза Абделмовла, встановивши, що підстави для його перебування під арештом відсутні.

Суд підтвердив, що докази, які свідчать про його причетність до будь-яких злочинів, скоєних на території Єгипту, або будь-якої іншої країни, також відсутні.

"Більше двох тижнів я був у в'язниці за звинуваченнями у злочинах, яких я не скоював. Завдяки активній допомозі моєї дружини, друзів, захисників прав людини та адвоката Полтавський апеляційний суд звільнив мене від варти. Хочу висловити свою вдячність всім цим людям та найкращі побажання", - сказав пан Абделмовла. 

Нагадаємо, 7 травня Моатаза Абделмовла було затримано співробітниками Головного управління Національної поліції в Полтавській області. ЗМІ, посилаючись на помічника начальника Управління СБУ у Полтавській області, повідомили, що пана Абделмовла “в результаті проведених контррозвідувальних заходів викрили співробітники Управління СБУ в Полтавській області” та “встановлено, що іноземець також був причетний до злочинів міжнародної релігійно-екстремістської організації «Брати-мусульмани» та пропагував ідеї радикального екстремізму серед мусульман на Полтавщині”. 

Втім, не існує будь-яких вироків суду, що підтверджують вищевказану інформацію. Пану Абделмовла, навіть, не висунуто ніяких звинувачень у причетності до будь-яких злочинів, не надано будь-яких доказів, що він “пропагував ідеї радикального екстремізму серед мусульман на Полтавщині” чи “був причетний до злочинів міжнародної релігійно-екстремістської організації “Брати-мусульмани””

І не може бути надано, бо “міжнародної релігійно-екстремістської організації “Брати-мусульмани”” не існує. Власне, як не існує і “радикального екстремізму” - це оксюморон. Арешт Моатаза Абделмовла відбувся з грубим порушенням його права на захист і це було встановлено в суді - йому не надали перекладача.

За словами голови громадської організації “Неурядова медійно-адвокаційна група” Івана Красікова, який захищає жертв переслідувань, зокрема, з арабських країн, “неправдива інформація, яку було розповсюджено щодо пана Абделмовла руйнує його репутацію, як добропорядної людини”. 

"Встановлено, що Моатаз Абделмовла ніякий не екстреміст, ні до яких екстремістських організацій не є причетним, тому цю інформацію має бути спростовано", - підкреслив він.

Стрічка новин