Балкони житлових будинків Полтави і Горішніх Плавнів потрапили в документальний фільм

Серед балконів були такі, що перевищували за площею квартири, до яких належали.

Цьогоріч вийде короткометражний документальний фільм Романа Блажана "Enter Through The Balcony" про народну балконну творчість. Офіційний трейлер опублікувала кінокомпанія Minimal Movie, повідомляють Горішні Плавні Online.

Зйомки проходили у 8-ми містах: Києві, Одесі, Львові, Дніпрі, Полтаві, Харкові, Вінниці та Горішніх Плавнях. Серед балконів були такі, що перевищували за площею квартири, до яких належали.

Ідея фільму з’явилася під час співпраці з видавництвом "Основи", яке торік опублікувала книгу Balcony Chic архітектора Олександра Бурлаки. Бурлака взяв участь у зйомках Enter Through The Balcony. Також до створення фільму залучили архітекторів, антропологів та істориків.

"Ми хотіли з’ясувати, де проходить межа між приватним і публічним. Чому архітектура є тиранічною? Чому неідеальним людям доводиться жити в ідеальних будівлях, створених архітекторами? Чому наша архітектурна спадщина саме така – і ми ніяк не можемо її прийняти?", – цитує режисера Bird in Flight.

Короткометражку планують показати на українських і міжнародних фестивалях, а потім викладуть у відкритому доступі в інтернеті цього року. А для широкого перегляду фільм буде доступний орієнтовно у березні-квітні 2021 року.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію