Біологи відкрили новий вид природного камуфляжу

Біологи відкрили новий вид природного камуфляжу

Скляні жаби виявилися власниками особливого різновиду природного маскування.

Вчені з Університету Брістоля, Університету МакМастера і Університету Лас Амерікас Кіто розповіли про новий вид природного камуфляжу. Виявилося, що скляні жаби є власниками особливого різновиду природного маскування, повідомляє ДТ з посиланням на "Популярну механіку".

Вчені використали комбінацію поведінкових випробувань в польових умовах та комп'ютерного візуального моделювання. Це дозволило їм з'ясувати, що, хоча прозорість скляних жаби і діє як камуфляж, її механізм відрізняється від "справжньої" прозорості об'єктів.

"Жаби завжди зелені, але здаються світлішими і темнішими залежно від фону. Така зміна яскравості робить жаб менш помітними на тлі їхнього безпосереднього оточення, що переважно складається з зеленого листя. Ми також виявили, що лапки прозоріші за тіло, тому що, коли вони притиснуті до боку жаби в стані спокою, виникає дифузний градієнт від кольору листа до кольору жаби, без виражених гострих країв. Дана обставина припускає нову форму камуфляжу: "дифузію по краях", - заявив провідний автор дослідження Джеймс Барнетт.

За його словами, під час наукових дискусій вчені розходяться в думці про те, наскільки "прозорими" можна вважати скляних жаб.

"Прозорість, по суті, є ідеальним камуфляжем. Вона зустрічається у водних видів відносно рідко, і виникає, коли тканини тварин мають такий же показник заломлення, що і навколишнє вода. Однак у повітря і тканин показники заломлення розрізняються доволі сильно, тому у наземних видів з прозорістю все повинно бути гірше. Дійсно, прозорі земні істоти зустрічаються вкрай рідко. Хоча скляні жаби і є одним з найбільш часто згадуваних прикладів "наземної" прозорості, їхня рідкісна зелена пігментація означає, що краще описувати цих тварин як напівпрозорих", - додав Барнетт.

Стрічка новин