В ОДА тримають на контролі ситуацію з полями фільтрації, що неподалік Чутового

В ОДА тримають на контролі ситуацію з полями фільтрації, що неподалік Чутового

У Полтавській ОДА обговорили шляхи вирішення ситуації з полями фільтрації, що розташовані поблизу Чутового. Юридично вони не існують – відповідних документів на них немає, але фактично ці поля є. Крім того, відсутні необхідні очисні споруди, а об’ємів резервуарів уже не вистачає. 

Олег Синєгубов наголосив, що цю ситуацію потрібно вирішувати оперативно. 

Очільниця Чутівської РДА Тетяна Данільченко розповіла, що на балансі ЦРЛ перебуває каналізаційна насосна станція (КНС). Остання перекачує на поля фільтрації відходи з восьми двоповерхових житлових будинків, ПТУ, відділку поліції. Крім того, між лікарнею та КП «Чутівське», відділом освіти РДА, представництвом компанії «Онур», чия база розташована під райцентром, укладені договори щодо злиття відходів у цю ж КНС. Фільтраційні поля, які знаходяться на земельній ділянці неподалік від траси Київ-Харків-Довжанський, донині не перебували на балансі, на них досі немає документації.

"Фільтраційні поля розташовані за межами населеного пункту, тому питання відведення ділянки – компетенція обласного управління Держгеокадастру. Без детального плану території неможливо виділити земельну ділянку й почати оформлення документів. Розробка цього плану майже завершена. Оплачує проєкт на ділянку селищна рада. Крім того, вона надала згоду, що коли будуть оформлені документи, каналізаційна мережа й фільтраційні поля перейшли повністю на баланс КП «Чутівське», засновником якого вона є. Тобто відповідною господарською діяльністю займатиметься комунальне підприємство, а не ЦРЛ. Для останньої це непосильне навантаження, зокрема фінансове", – пояснила Тетяна Данільченко. 

Заступник голови облдержадміністрації Євген Греков зазначив, що поля фільтрації такими можна назвати доволі умовно, бо це по суті огороджені земляним валом ємності. 

"Між цими «фільтраційними полями» і насосною станцією – жодних очисних споруд. Інше питання – використання резервуарів. Їх використовують майже 30 років. Залишки відходів накопичувалися. Є потенційний ризик розповсюдження відходів", – розповів Євген Греков.

Тимчасово виконувач обов’язків директора Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Андрій Вергелес підтвердив: очисні споруди потрібні однозначно. Поля фільтрації не забезпечать належної очистки. Тетяна Данільченко додала, що Чутівська селищна рада замовила проєкт реконструкції фільтраційних полів, його розробили в Харкові. Як першочерговий захід розглядають будівництво ще одного фільтраційного поля на відповідній земельній ділянці після її оформлення. Вартість проєкту – 2,5 мільйона гривень. Наступний крок – побудова сучасних очисних споруд. Але така ініціатива непосильна для бюджету селища чи району. За словами очільниці райдержадміністрації, кілька років тому здійснювали підрахунки, то вартість зведення очисних споруд становила близько 20 мільйонів гривень. Тому Тетяна Данільченко звернулася за підтримкою до області.

Стрічка новин