Полтавщина готується до подальшого послаблення карантину

Вжиті обмежувальні заходи дали позитивний результат. За останню добу в області знову не зафіксовано нових хворих на COVID-19. Розпочалося ІФА-тестування. Ним охоплять передусім медиків та правоохоронців. Про це та інше йшлося на черговому брифінгу в ОДА.

У роботі онлайн-брифінгу брали участь голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький та секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота. Спочатку Олег Синєгубов охарактеризував ситуацію із коронавірусом у державі на 29 травня.

Отож, в Україні на даний час зафіксовано 22811 лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19. Із них 679 - летальних, 8934 пацієнтів одужало. За добу зафіксовано 429 нових випадків. Найбільше у Чернівецькій області - 3259, у м.Київ - 2849, Рівненській - 1628, Львівській - 1563, Київській - 1535, Івано-Франківській області - 1360, Тернопільській - 1145, Харківській - 1011, Вінницькій - 957, Дніпропетровській - 930.

За останню добу на Полтавщині не зафіксовано нових хворих. Загалом, від початку карантину в області було 268 випадків захворювання. Загалом одужали вже 244 наших земляків, а продовжують хворіти 11 людей.

Область готується до подальшого послаблення карантину, зазначалося на брифінгу. Це рішення буде прийнято на засіданні спеціальної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Цю комісію ми плануємо проводити сьогодні. І спільно із органами місцевого самоврядування будемо вирішувати і проробляти ті заходи адаптивного карантину, які ми плануємо запровадити у нас на Полтавщині.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради 

- Ті заходи, які були вжиті на самому початку карантину у березні, і їх критикували, вони дали свої результати. Зараз Полтавщина і Полтава має можливість виходити з карантину однією із перших і таким чином повертатися до нормального звичного життя.

Отож, із 1 червня буде дозволено: роботу закладів фізкультури і спорту, спортзалів, фітнес-центрів (крім проведення групових занять з кількістю учасників більше ніж 10 осіб); відвідування занять в групах до 10 осіб в закладах освіти, проведення професійно-практичної підготовки та державної кваліфікаційної атестації; перевезення пасажирів залізничним транспортом в усіх видах внутрішнього сполучення (приміському, міському, регіональному та дальньому) в межах кількості місць для сидіння; міжобласні пасажирські перевезення автотранспортом між регіонами в межах кількості місць для сидіння.

Голова обласної ради Олександр Біленький нагадав: 3 червня відбудеться сесія обласної ради. Там розглянуть чимало важливих питань.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Головні з них – це перерозподіл коштів і ми будемо спрямовувати кошти обласного бюджету, за пропозицією ОДА, на комунальні заклади обласної комунальної власності. І хочеться подякувати міській раді, що вони підтвердили своє бажання співфінансувати ЦНАП. Це один із важливих об’єктів, які нам необхідно завершити.

Голова Полтавської ОДА розповів: на Полтавщині розпочалося ІФА-тестування. На даний час, за його словами, 12 установ мають право і можливість це робити.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Першу партію тестів ми отримали, вони у нас є. І надалі цей показник будемо збільшувати. Ми маємо протестувати безпосередньо це медичний персонал, які стикалися, або могли стикатися із інфікованими на COVID-19. Також із представниками правоохоронних органів тощо.

Стрічка новин