Медреформа у Стасівській амбулаторії

Один із пріоритетів медреформи – розвиток медичної галузі на селі. В Полтавській області нині осучаснюється чимало закладів охорони здоров’я. До таких належить і Стасівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини, що знаходиться у Диканському районі.

Цю амбулаторію побудували ще у 1992 році. Капітально ж ремонтувати й осучаснювати почали кілька років тому. Нині вона кардинально змінила своє обличчя. 

Віталій Петров, сімейний лікар Стасівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини

- Нова сучасна апаратура доставляється. Стоматкабінет, який ви бачили. А також є обладнання, на якому ми працюємо. Воно постійно нам доставляється нове й нове. Так що сьогодні більш сучасна апаратура. Обстеження, яке ми раніше направляли або у Диканську, або в обласну лікарню – деяких хворих ми можемо тут обстежувати, те, що у нашій компетенції.

Значно полегшив роботу медичним працівникам і поступовий перехід з паперової документації на електронний обіг.

Катерина Хоменко, сімейна медсестра Стасівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини

- Якщо усе запрацює так, як хотілося, – буде легше. Тому що паперової роботи набагато менше стало. І часу на це все одно менше витрачається. Просто ми ще в період становлення, і його треба пережити, як і будь-які реформи.

Хворих на COVID-19 у Диканському районі зареєстровано не було. Втім, медики переконують: до будь-якого розвитку подій вони готові.

Віталій Петров, сімейний лікар Стасівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини

- Ми на сторожі. І сподіватимемося, що нам не доведеться фіксувати такі випадки у нас на районі. Лікарі готові до будь-якої ситуації, яка складеться на даний момент у медичній сфері нашого району.

Голова Полтавської ОДА оглянув відремонтовані кабінети, поспілкувався з персоналом. Переоснащенням лікарні керівник області залишився задоволені.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Це приклад реформування медичної галузі, а саме – першої ланки. Цей проєкт, можна сказати, відносно успішний. Є ще над чим працювати. Але ми маємо постійно моніторити, постійно контролювати, яким чином ці амбулаторії будуть ще будуватися і у яких умовах фактично працює медичний персонал.

Олег Синєгубов каже: на Полтавщині нині активно будують нові амбулаторії. Цього року близько тридцяти мають відчинити свої двері для пацієнтів.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Питання медичної реформи для нас є дуже важливим. І ми поставили його собі за пріоритети. І хочу зазначити, що такі амбулаторії ми відвідуємо. У нас плани на цей рік побудувати і здати в експлуатацію 29 нових амбулаторій такого типу.

Віталій Петров, сімейний лікар Стасівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини

- Скільки я працюю – уже більше 20 років, завжди нові ініціативи виходили саме з полтавської медицини. І тоді вже дивилися на нас й інші області України. І запозичували досвід позитивний.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію