Ювілейна річниця з Дня народження Миколи Пошивайла

Ювілейна річниця з Дня народження Миколи Пошивайла

Микола Пошивайло прийшов у світ у мистецькій родині потомственних гончарів. Чи стало це вирішальним у його долі? Звісно, адже творча атмосфера в сім’ї мала неабияке значення. Але головне те, що дар Божий знайшов своє продовження в молодшому поколінні. 

Мріялося, що 2020 року свою 90-ту весну палкими привітаннями доброго здоров’я й довголіття від рідних, близьких, колег та знайомих зустріне справжній Маестро гончарного мистецтва, заслужений майстер народної творчості України, член Національної спілки художників України й Національної спілки майстрів народного мистецтва України, лауреат Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Івана Нечуя-Левицького – Микола Гаврилович Пошивайло. 

27 травня, в ювілейну річницю від дня народження, ми добрим словом згадуємо цю світлу й прекрасну людину. Усе своє життя майстер простував незрадливим шляхом, сповна віддаючись улюбленому гончарному ремеслу. Спочатку гончарював з батьком удома, потім творчим майстром працював у заводі «Художній керамік». Навіть після виходу на заслужений відпочинок теж не полишав глину й трудився вдома для власного задоволення. 

Останні майже 20 років свого життя Маестро присвятив Національному музею-заповіднику українського гончарства в Опішному, де працював гончарем у творчій майстерні – сумлінно проводив майстер-класи його відвідувачам. Гості Музею-заповідника лагідно називали його дідусем. Колеги завжди з посмішкою споглядали процес, коли в чергу тиснулися й діти, й дорослі, аби якнайшвидше зліпити разом з ним півника-свистунця чи іграшку-рибку. Понад усе він любив працювати з дітками. Завжди їх підбадьорював і вихваляв. Досить часто, навіть і зараз, коли вже майстер спочиває на небесах, відвідувачі (хто не знає) прямо біля входу запитують: «Чи є сьогодні на роботі дідусь? А поліпити з ним можна?».  Для Музею гончарства й Опішного загалом Микола Пошивайло став справжньою легендою. Жодне свято народної творчості чи фестиваль гончарства не обходився без його участі.

На добру згадку про Миколу Пошивайла, з нагоди 90-ї річниці від дня його народження, Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному в Мистецькій галереї Центру розвитку духовної культури презентує виставку творів кераміки Мистця. Експозицію виставки складають понад 100 виробів з фондової колекції Музею гончарства. В ній представлено свічники, скульптурні композиції, зооморфні роботи, класичний і стилізований посуд. Експозицію доповнюють майже 300 надзвичайно цікавих світлин з колекції Національного архіву українського гончарства та приватної колекції родини Пошивайлів, на яких зафіксовано миті життя й творчості майстра, а також представлено публікації про гончаря з Гончарської Книгозбірні України.

Галерея мистецтв Центру розвитку духовної культури відкрита для відвідування щодня. Запрошуємо завітати до виставкової зали, аби мати можливість споглядати цю трепетну експозицію й разом із нами згадати й пошанувати прекрасну людину й дивовижного мистця – Миколу Пошивайла. 

Стрічка новин