Серію книг "Полтавська Петлюріана" виклали у вільний доступ

Серію  книг  "Полтавська Петлюріана"  виклали у вільний доступ

З нагоди Дня Героїв і днів пам’яті Симона Петлюри Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськості Полтавської ОДА та Північно-східний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам’яті презентували видавничий проєкт "Полтавська Петлюріана" у мережі Інтернет".  

У 2017 році  в рамках громадських ініціатив, що спрямовані на виконання Закону «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у 20 столітті» та Указу Президента за №17/2016 «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років» перший заступник голови Полтавського обласного об’єднання ВУТ  «Просвіта», нині регіональний представник Українського інституту національної пам’яті (УІНП) в Полтавській області  Олег Пустовгар розробив низку пропозицій для Полтавської облдержадміністрації  щодо гідного вшанування пам’яті земляка. Ці ініціативи лягли в основу розпорядження ОДА  №541 від 16.08.2017 «Про вшанування пам’яті Симона Петлюри».  Серед іншого йшлося і про переведення у цифровий формат серії книг «Полтавська Петлюріана».  

Директорка Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА Вікторія Пилипенко розповіла : 

"Оцифруванням книг займалося обласне комунальне видавництво «Полтавський літератор». Відтепер  кожен  охочий  може  знайти їх і завантажити у рубриці «Книговидання та книгорозповсюдження» (підрубрика «Електронні версії книг») на офіційному сайті нашого Департаменту за посиланням: https://bit.ly/2XuMk3Z ".

Також з ініціативи Північно-східного відділу УІНП редакція громадського сайту «Симон Петлюра» http://petlura.poltava.ua/  на своєму інформресурсі теж розмістила всі вісім книг.

 "Оцифрування «Полтавської Петлюріани»  і розміщення цих книг на державних і громадських ресурсах є гарним прикладом  співпраці влади і громадськості  з вшанування Симона Петлюри.  Частина громадян  досі перебуває у полоні пропагандистських штампів, сформованих у часи СРСР. У час новітньої війни з путінською Росією виведення у публічний простір досліджень науковців про перші визвольні змагання  є вкрай важливим з точки зору протидії російській агресії. Адже  ці сторінки історії демонструють  загалу, що навіть через понад сто років сутність російського імперіалізму не змінюється. Тоді це була як «червона», так і «біла» Росія, нині – путінська", - підсумував Олег Пустовгар.

Стрічка новин