Всеукраїнський марафон добрих справ – у Полтаві

Українські благодійники вже готуються до Міжнародного дня захисту дітей, який відзначатимуть 1-го червня. Відтак, з 20-го травня у тринадцяти містах держави стартував Марафон добрих справ, який організував благодійний фонд «Карітас». Через карантинні обмеження майже всі заходи, передбачені Марафоном, проходять у режимі онлайн. Та долучитись до доброчинності все одно може кожен, запевняють організатори.

«Карітас» – благодійна організація, створена представниками Української греко-католицької церкви. Пріоритетний напрямок їх роботи – підтримка сиріт, дітей з родин, що переживають складні життєві обставини, робота із сім'ями. Минулого року до Дня захисту дітей благодійники організували масштабний розважальний захід у Сонячному парку. Нині ж святкувамуть у режимі онлайн.

Оксана Дейнега, заступниця директора БФ «Карітас-Полтава»

- В мережі «Фейсбук» на сторінці «Карітас-Полтава», «Карітас-Україна», «Карітас – дітям», було створено спеціальну подію, яка має назву «Марафон добрих справ» з хештегами  #Карітас_для_дітей, #Карітас_дітям. На цих сторінках було розміщено певні активності, в яких можна брати участь.

Марафон добрих справ стартував водночас в 13-ти містах України, серед яких і Полтава.

Учасники можуть долучитись до благодійної лотереї, на внески з якої закуплять подарунки для сімей, що переживають скруту. Організатори закликають також робити пости у соціальних мережах із розповідями про зроблені добрі справи, родинні цінності, міркування про права дитини. Запустили у рамках марафону й фотоконкурс «Сімейні обійми», світлини з якого опублікують 1 червня.

До марафону можуть долучитись й підприємці – пожертвувати свою продукцію на подарунки дітям або 1 гривню із кожного проданого товару.

Оксана Дейнега, заступниця директора БФ «Карітас-Полтава»

- Ми дуже вдячні тим людям, які долучились до цієї акції, адже вона носить і виховний характер – і для батьків, і для дітей. Тому що батьки, які  допомагають і іншим дітям, отримають подарунок для своєї дитини.

Підтримують ініціативу й благодійники фонду «Громадське здоров’я». У рамках Марафону добрих справ 28 травня о 12-тій годині на платформі «Zoom» вони організовують підлітковий форум, де поговорять про психологічне та фізичне здоров'я.

Наталія Златопольська, соціальний педагог ПОБФ «Громадське здоров’я»

- Діти змушені весь час перебувати онлайн, і це надає навантаження на їх психіку, впливає на фізіологію, призводить до цікавих поведінкових проявів. Тому ми запропонували поговорити про це, розпізнати, чи є у нас якісь відхилення в ментальному здоров’ї, дати поради щодо того, як його покращити, як його зберегти.

Детальну інформацію про марафон чатайте на сторінках у соціальних мережах «Карітас-Полтава».

Стрічка новин