Як подолати коронакризу?

Це питання обговорювали сьогодні на засіданні Уряду в Києві. Одне з основних питань порядку денного – представлення програми стимулювання економіки для подолання коронакризи в країні. Тож на розгляд пропонували цілу систему заходів для стабілізації та сталого розвитку економіки.

Засідання Уряду розпочалося з обговорення комплексної урядової програми стимулювання вітчизняної економіки.

Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України

- Ми починаємо публічне обговорення урядової програми стимулювання економіки для подолання наслідків COVID-19 «Економічне відновлення». Цей документ ми почали готувати відразу після початку карантину і працювали над ним понад шість тижнів.

За словами прем`єр-міністра Дениса Шмигаля, над створенням програми працювали понад 90 аналітичних центрів, десятки бізнес-асоціацій, компаній. Крім того, була створена Рада економічного розвитку і шість функціональних груп з підтримки малого і середнього бізнесу, міжнародної торгівлі, інвестицій, інновацій, ринку праці та регулювання. Усі вони брали участь у роботі над документом. 

Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України

- Чому над документом ми працювали більше місяця. Адже коронакриза  - новий виклик для світу та багатьох країн. Такого не бачили років 100, тож криза трьохвимірна у аспектах життєдіяльності: у охороні здоров'я, економіці та соціальній сфері.

Програмою передбачена реалізація близько 230 заходів, багато з яких вже впроваджено. Це фактично дорожня карта, сформована за пропозиціями міністерств, регіонів, аналітичних центрів, асоціацій, бізнесу та провідних експертів. 

Програма містить 3 розділи:

- Короткострокові ініціативи у відповідь на COVID-19: гарантування безпечного функціонування економіки; підтримка галузей і захист їх товарів, робіт та/або послуг від їх імпортних альтернатив;

- Для підтримки економіки були розроблені заходи для 6 секторів: промисловість, сільське господарство, енергетика, транспорт та інфраструктура, інформаційно-комунікаційні технології, сфера послуг. 

Підтримка галузей економіки має супроводжуватись впровадженням загальних функціональних заходів, які підсилять секторальні ініціативи.

- Функціональні напрями включають підтримку МСБ, стимулювання міжнародної торгівлі, залучення інвестицій, розвиток інновацій, розвиток ринку праці, розумне регулювання економічної діяльності.

За рішенням засідання Уряду, повна версія Програми буде оприлюднена після доопрацювання в 3-денний термін. У планах – вийти на економічне відновлення вже в другій половині цього року.

Стрічка новин