У Відні провели операцію з пересадки легенів пацієнтці з коронавірусом

У Відні провели операцію з пересадки легенів пацієнтці з коронавірусом

45-річна жінка не змогла б вижити без проведення операції.

Лікарі з Медичного університету Відня минулого тижня успішно провели операцію з пересадки легенів 45-річній пацієнтці, яка заразилася коронавірусом. Як повідомляється на сайті установи, передає ДТ, у мешканки Карінтії розвинулася легенева недостатність через ускладнення COVID-19.

Наголошується, що це перша в Європі операція з пересадки легенів пацієнту з коронавірусом, який не вижив би без її проведення. 

"Ми задоволені станом пацієнтки, враховуючи складні обставини. Через всього кілька днів після операції вона знаходиться на шляху до одужання", - заявив Уолтер Клептенко, голова хірургічного відділення.

Жінка, будучи зовсім здоровою, заразилася коронавірусом вісім тижнів тому. Хвороба протікала у неї у важкій формі і призвела до легеневої недостатності, при якій вона не могла дихати навіть при підключенні до апарату ШВЛ, тому її підключили до апарату екстракорпоральної мембранної оксигенації. Медики відзначають, що трансплантація проходила в складних умовах, оскільки в крові пацієнтки не було достатньої кількості тромобцитов. Крім того, в тілі жінки були знайдені вірусні частинки, але саму її вже визнали незаразною.

Стрічка новин