Акція проти ліквідації Засульської ОТГ

Активісти Засульської ОТГ на Полтавщині провели акцію протесту біля сільської ради. Люди висловлювали незгоду із затвердженим Кабінетом Міністрів перспективним планом. Згідно з ним, Засульська територіальна громада має припинити своє існування. В епіцентрі події була і наша знімальна група.

Кілька десятків місцевих мешканців зібралося у Засуллі, біля приміщення сільської ради. Дощ, який ішов у цей час, не завадив акції протесту. Люди спілкувалися й висловлювали свої думки під парасольками.

Ольга Романова, пенсіонерка

- Бажаю, щоб ми були окремою громадою, тому що у нас найбільша в Україні. І ми вже призвичаїлися, знаємо один одного, знаємо наших очільників. Ми проти і будемо бастувати. Будемо виходити перекривати трасу, поки нас не почують.

Cергій Бондаренко, голова Засульської ОТГ

- Рішення проблем Лубен знайшли саме просте – зліпити усе до кучі, приєднати, а там – що буде, те і буде. Ось таким чином сьогодні діють чиновники.

Після мітингу у Засуллі люди переїхали до села Войниха. Аби привернути до себе увагу, селяни стали вздовж автодороги Київ-Харків-Довжанський. У руках тримали численні плакати. Спочатку пікетувальники дійсно планували перекрити трасу. Та співробітники поліції переконали їх не робити цього, зваживши на дощову погоду і будівництво, що проходило на автотрасі неподалік.

Роман Савченко, заступник начальника ГУНП в Полтавській області

- Необхідно зібрати ініціативну групу, взяти голову ОТГ із собою і поїхати на прийом до голови ОДА, і там вирішувати це питання. Питання такого значення на дорозі вирішувати не можна.

Педагог Засульського ліцею Лідія Вербецька каже: із створенням Засульської ОТГ місцеві освітяни вирішили чимало нагальних проблем.

Лідія Вербецька, педагог-організатор опорного закладу «Засульський ліцей»

- Наша матеріально-технічна база може конкурувати із областю. І нам не соромно запросити, бо ми маємо нові кабінети інформатики, біології, фізики. Ми вкладаємо гроші в дітей. Ми відійшли від батьківської плати. Батьки сьогодні не збирають ні на миючі засоби, ні на вікна, ні на двері, абсолютно жодної копійки. Це все ми маємо із доходів ОТГ.

Голова Засульської ОТГ Сергій Бондаренко переконує: рішення по деяким громадам в області, у тому числі – і Засульській, вирішували, незважаючи на думку людей.

Cергій Бондаренко, голова Засульської ОТГ

- Багато проблемних питань по області вирішено в угоду певним політичним силам, або певним особам, які сповідують свої меркантильні цілі. Я хочу, щоб на цю проблему звернули всі дотичні до неї владні структури - від ОДА до Президента.

Голова Лубенської РДА Олександр Циганенко, який спілкувався із протестувальниками, вважає, що вони представляли інтереси не всієї громади.

Олександр Циганенко, голова Лубенської РДА

- Я не почув простих людей. Ніхто із навколишніх сіл не висловив своєї позиції щодо того, що хтось проти об’єднання у Лубенську громаду. Очільника Засульської ОТГ запрошую до себе, щоб був у нас діалог, була співпраця.

Протестувальники ж кажуть: зупинятися не збираються. Свою правоту доводитимуть і надалі.

Лідія Вербецька, педагог-організатор опорного закладу «Засульський ліцей»

- Ми, як найбільша громада у сільській місцевості, говоримо про те, що ми маємо право на існування. І сьогодні ми звертаємося до Президента України, Прем’єр-Міністра України, голови Полтавської ОДА переглянути план по формуванню ОТГ у Полтавській області, зокрема, у Лубенському районі.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію