Кількість безробітних в Україні за час карантину збільшилася

Станом на 20 травня 2020 року вона становила 501 тис. Зростання обсягів реєстрації безробітних відбулося в усіх регіонах, найбільш суттєво – у Хмельницькій, Запорізькій, Полтавській, Київській, Львівській, Закарпатській областях та м.Києві. Але серед цього є і позитив. Держава анонсувала підтримку підприємств. Тож, з початку старту програми по частковому безробіттю кількість поданих пакетів документів на отримання фінансової допомоги досягає 7 тисяч. 

Рівень безробіття за квітень і початок травня зріс у 1,5 рази і на Полтавщині. Картина аналогічна, як і в інших областях України. Власникам малого та середнього бізнесу довелося вимушено скоротити штат на період карантину. Люди втрачали кошти, опинившись на самоізоляції з мінімумом фінансів. Ще на початку травня в державі анонсували підтримку програми по частковому безробіттю. Полтавська обласна служба зайнятості у період карантину перейшла у формат онлайн і допомагає людям з пошуком роботи. 

Катерина Клавдієва, директор Полтавського обласного центру зайнятості 

- На сьогодні дуже оперативно, адже в умовах того, що в нас ще такого аналога роботи не було, внесені зміни в нормативну базу. Перебудована структура служби зайнятості, і ми разом з нашими клієнтами продовжуємо працювати.

Право на отримання допомоги по частковому безробіттю мають  роботодавці з числа суб’єктів малого та середнього підприємництва, які:

- зупинили/скоротили діяльність через карантин,

- сплачували ЄВ протягом останніх 6 місяців, що передують даті зупинення/скорочення діяльності, за найманих працівників, з якими не припинені трудові відносини на дату подання звернення до центру зайнятості.

Розмір допомоги

- Допомога встановлюється за кожну годину втраченого робочого часу із розрахунку 2/3 тарифної ставки окладу та не може перевищувати мінімальну ЗП, встановлену Законом на 2020 рік (4 723 грн).

Щоб отримати компенсацію, підприємство має:

- протягом 30 календарних днів з дня зупинення/скорочення діяльності звернутися до центру зайнятості;

- підготувати та подати пакет документів;

Після цього центр зайнятості перевірить та ухвалить рішення «за» чи «проти» надання допомоги.

Наступним етапом буде перерахунок фінансів та виплата їх працівникам, яка втратили на час карантину роботу. 

Катерина Клавдієва, директор Полтавського обласного центру зайнятості 

- Але якщо ви сьогодні і зараз потребуєте роботи, у вас такі життєві обставини, що ви згодні на роботу, аби лише мати заробітню плату, то у нас є Фейсбук. Там є можливість зареєструвати вашу потребу. І з вами, навіть якщо ви не маєте статусу безробітного, з вами зв'яжеться наш спеціаліст і запропонує вам роботу.

Стрічка новин