Дитячі садочки готуються приймати дітей

З 25 травня в Україні, згідно з рішенням Уряду, поновлюється робота дошкільних навчальних закладів. Та перед тим, як дитячі садочки відкриють свої двері для малечі, їх мають перевірити на дотримання санітарних вимог, встановлених Міністерством охорони здоров'я. Що саме перевіряють та якими є правила роботи дитсадків під час останніх етапів карантину – дивіться у сюжеті.

У дитячому навчальному закладі №13 «Сонечко» ревізія. Працює робоча група, у складі якої – представники управління освіти та Держпродспоживслужби. Вони мають оглянути всі 52 садка Полтави. Після перевірки складають відповідний акт.

Юрій Матвієнко, начальник управління освіти Полтавського МВК

- Сьогодні перший день, коли працює ця робоча група, зараз прийнято сім закладів, і відразу після прийняття закладу вихователі починають комунікувати із батьками, повідомляючи їм про те, що вже із завтрашнього дня, за наявності довідки про стан здоров’я дитини, вона може відвідувати заклад.

Керівник управління освіти розповів, у дитсадки закупили необхідні безконтактні термометри, рукавички, деззасоби, маски. Температуру вимірюватимуть при вході та кожні чотири години.

Перед огорожею – розмітка, аби батьки із дітлахами тримали безпечну дистанцію під час «передачі» дитини до закладу.

Юрій Матвієнко, начальник управління освіти Полтавського МВК

- Здебільшого прийом дітей буде здійснюватись біля огорожі, тобто, перед входом на територію. На саму територію, після перевірки температури у дитини, батьки не допускаються. Дитина передається в руки помічника вихователя, який доправляє дитину до вихователя.

Все, як раніше, тільки без обіймів та будь-яких контактних ігор, говорять вихователі. Стільчики та столи стоять на безпечній відстані один від одного. У групах буде обмежена кількість малят. На підлозі – жодних килимів. Біля рукомийників – паперові рушники. Ємності для утилізації масок – вгорі, аби діти не дістали. Дітлахи можуть як носити маску, так і ні – за згодою батьків. Вихователі ж обов'язково дотримуються маскового режиму. 

Ірина Ситник, вихователь-методист ДНЗ №13 «Сонечко»

- Позбирали всі м’які іграшки, прибрали всі друковані ігри дидактичні, настільні, тому що їх обробити неможливо. Діяли за принципом: те, що можна помити, – все лишалося. Те, що неможливо обробити розчином, все прибиралося, щоб не наражати дітей на небезпеку.

Методист розповідає: тих батьків, хто відмовився відвідувати садочок, дуже мало. Тож з 27 травня тут вже лунатиме дитячий сміх.

Стрічка новин