Профілактичні заходи щодо утримання та вигулу домашніх тварин

У Києві поліцейські провели профілактичні заходи щодо утримання та вигулу домашніх тварин. Під час проведення контролю за дотриманням громадянами карантинних обмежень поліцейські одночасно проводять профілактично-роз’яснювальну роботу з власниками домашніх улюбленців. Стосується вона дотримання правил їх утримання та вигулу.

Попри послаблення карантинних вимог, патрулювання парків та скверів продовжується. Столичні поліцейські звертають увагу громадян, які прогулюються із домашніми тваринами, на Правила утримання домашніх собак та котів, затверджених рішенням Київської міської ради від 25 жовтня 2007 року. 

- Є правила, є стаття 154, перше порушення - це вигул собаки без повідка та намордника. Особливо це стосується собак, які є потенційно-небезпечними породами.

Під час виявлення порушень працівники поліції проводять із громадянами профілактичні бесіди та інформують про необхідність дотримання відповідних правил.

- Де поводочок?

- Є поводочок.

- А чого не на поводочку?

- Щоб собака спеціально побігала.

- Є спеціальні місця.

- Добре, зараз одягну.

Костянтин Туріцин, старший інспектор Управління превентивної діяльності ГУНП у м.Києві 

- Цими вихідними проведено 390 таких профілактичних бесід, а на злісних порушників складено 56 адміністративних протоколів за ст. 154 (Порушення правил тримання собак і котів) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Згідно із правилами, всі собаки підлягають реєстрації у клініці ветеринарної медицини.

Санкція статті передбачає накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у випадку заподіяння шкоди здоров’ю людей або їх майну – штраф від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією тварин. 

Тож при вигулі домашніх улюбленців необхідно забезпечити безпеку самої тварини та оточуючих.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію