Бібліотечний простір Полтави впорядковують

Останніми роками полтавська влада чимало уваги приділяє осучасненню та ремонту бібліотек, які розташовані у віддалених мікрорайонах, виділяючи на це з міського бюджету сотні тисяч гривень. Днями секретар Полтавської міськради Олександр Шамота проінспектував хід робіт в одній з сімнадцяти філій книгозбірень, що розташована у Рибцях.

До карантину послугами міської бібліотеки №17 користувалися близько 400 людей, переважно, місцевих мешканців. Тут вперше за всю історію існування книгозбірні було зроблено капітальний ремонт, відремонтована покрівля, перекладена підлога, зроблений й інший ремонт всередині.

Таміла Дозенко, директорка Полтавської міської централізованої бібліотечної системи

- У 1988 році, коли межі Полтави розширювалися, передали бібліотеку-філію, яка була в хатинці в центрі Рибців, яка вже валилася. І лише зараз зроблений ремонт і люди можуть почитати в комфорті, теплі, скористатися послугами інтернету, і зав. філією навчає пенсіонерів, як користуватися, вони можуть оплатити он-лайн за комунальні платежі, відкрити електронні кабінети пенсійні, інші послуги, кому які цікаві.

Після проведення внутрішніх робіт дійшла черга й до низки оздоблювальних робіт фасаду.

Таміла Дозенко, директорка Полтавської міської централізованої бібліотечної системи

- Тут були тріщини, приміщення сідало, великі проблеми були, вже заливало водою стіни, грибок ішов по стінах, було дуже незручно  і некомфортно. Минулого року зробили ремонт внутрішніх приміщень, а цього року зроблено поточний ремонт зовнішній – стін, опалубка, укріплення фундаменту.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради 

- Цілеспрямовано йдемо до того, щоб зробити в районах, не тільки на Рибцях, а й в інших, Івонченцях, Дальніх Яківцях, інших населених пунктах, Вакуленцях, щоб ті бібліотеки мали можливість нормально приймати людей, в нормальних умовах, з нормальною температурою взимку. Тут, наприклад, дуже холодно було, одна кімната була з опаленням, яке ледь жевріло. Зараз тут зроблено нормальне опалення, можемо встановити конвектор, щоб взимку люди могли приходити, читати. Плануємо поставити ще один комп’ютер, щоб можна ним було користуватися всім мешканцям, в кого немає такої можливості, приходити і дивитися необхідну інформацію.

Тож тепер міська бібліотека №17 готова знову приймати книголюбів будь-якого віку. До їх послуг – понад вісім тисяч книг різного жанру, періодичні видання, постійно поповнюються й фонди. На це теж виділяються кошти з міського бюджету. Міська влада переглянула саму систему бібліотек, яка зараз розглядається як громадський простір – розповідає Олександр Шамота.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради 

- Головне, що зараз криша не тече, залишилося зробити доріжку. Ми протягом місяця це владнаємо, зробимо нормальний підхід, і люди зможуть в будь-яку пору року приходити до бібліотеки, як тільки закінчиться карантин, брати книжки, читати, спілкуватися та розвиватися.

Стрічка новин