Відео-метод лікування туберкульозу

У час пандемії коронавірусу не варто забувати й про інші хвороби, радять лікарі. Приміром, туберкульоз слід виявляти ще на ранніх стадіях. Тільки тоді його можна лікувати ефективно. Під час карантину чимало хворих на туберкульоз лікується амбулаторно. Лікар спілкується із пацієнтом через Інтернет. Більше про цей метод дізнавалися наші журналісти.

Для багатьох хворих на туберкульоз, які не є бактеріовиділювачами, медики нині застосовують новітню модель лікування. Її називають відеоДОТ. Марина Гребенюк, завідувачка консультативно-діагностичним відділенням №3 КП «Полтавський обласний клінічний протитуберкульозний диспансер», що знаходиться у Лубнах, каже: хворі спілкуються із лікарем за допомогою Інтернету. Ця технологія вже набула популярності.

Марина Гребенюк, зав.консультативно-діагностичним відділенням №3 КП «Полтавський обласний клінічний протитуберкульозний диспансер»

- На відеозв’язку через вайбер або скайп приймають препарати під контролем медичного працівника. Медсестра дивиться на те і відмічає у документації прийом препарату.

Лікарка переконує: туберкульоз зараз став хворобою усіх верств населення, а не тільки соціально неблагополучних, як це було раніше. І все ж, за її словами, занадто демонізувати цю хворобу не слід.

Марина Гребенюк, зав.консультативно-діагностичним відділенням №3 КП «Полтавський обласний клінічний протитуберкульозний диспансер»

- Захворюють тільки ті пацієнти, у яких є проблеми із імунною системою. Тобто, недостатньо працює імунітет. У тих, у кого він працює нормально, – туберкульозом не хворіють. Боятися цих хворих, так як пацієнтів із коронавірусом, не варто.

Але й ігнорувати туберкульоз теж не варто, наполягає Марина Гребенюк. Це небезпечно не тільки для здоров'я, а у деяких випадках – і для життя людини.

Марина Гребенюк, зав.консультативно-діагностичним відділенням №3 КП «Полтавський обласний клінічний протитуберкульозний диспансер»

- Епідемія туберкульозу – вона нікуди не зникла. Онкологічні захворювання нікуди не зникли. Захворювання серцево-судинні нікуди не зникли. Всі проблеми, які були у нас, вони на фоні коронавірусу не зменшилися. Вони залишаються, і не звертати увагу на них не можна.

За даними Полтавського обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру, торік в області захворюваність на туберкульоз складала трохи більше 52 випадків на 100 тисяч населення. Це менше проти попереднього року на 12 відсотків. Дана статистика, на думку медиків, додає певного оптимізму. Втім, щоб хворобу лікувати ефективно, її треба виявляти на ранніх стадіях. А для цього, переконують лікарі, слід вчасно звертатися за медичною допомогою. 

Стрічка новин