Чорногорія оголосила себе першою в Європі країною без коронавірусу

Чорногорія оголосила себе першою в Європі країною без коронавірусу

Через 68 днів після виявлення першого випадку COVID-19 в Чорногорії, станом на 24 травня, не залишилося жодного активного випадку захворювання.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на RTCG.

"Чорногорія - вільна від коронавірусу. Більше немає випадків COVID-19, оголосив щойно Інститут громадського здоров'я Чорногорії", - йдеться в офіційному повідомленні чорногорського уряду у Twitter.

Міністр охорони здоров'я Кенена Храпович заявив у понеділок, що Чорногорія стала останньою європейською країною, яка зареєструвала COVID-19, і першою, якій вдалося викорінити вірус. Він підкреслив, що перемога над епідемією є спільним успіхом працівників системи охорони здоров'я та громадян.

Інституту громадського здоров'я Чорногорії готовий оголосити про завершення епідемії на початку червня, якщо нових випадків зараження не буде і надалі. Крім Чорногорії, Фарерські острови, автономний регіон Данії, є єдиною територією у Європі, де на даний момент немає пацієнтів з коронавірусом.

Нагадаємо, раніше Словенія першою в Європі оголосила про завершення епідемії, але в країні все ще залишаються хворі з підтвердженою інфекцією. 16 пацієнтів лікуються у словенських лікарнях, троє з яких у реанімації. 

Стрічка новин