Майже 136 млн грн – на лікування COVID-19

На лікування пацієнтів із COVID-19 у вітчизняних лікарняних закладах уже виплачено майже 136 млн грн.

Про це йшлося на онлайн-пресконференції, організованій для журналістів Національною службою здоров’я України. Кошти на свої рахунки отримали усі центри екстреної медичної допомоги, мобільні бригади та лікарні, які госпіталізовували пацієнтів з коронавірусною інфекцією у квітні. 

Оксана Мовчан, керівниця НСЗУ

- НСЗУ уклала договори з усіма 25 центрами екстреної медичної допомоги. І вже перерахувала за квітень близько 136 мільйонів гривень для лікування пацієнтів, хворих на коронавірус. Також ми вийшли на фінальну стадію контрактування медзакладів, що надають стаціонарну допомогу таким хворим, та мобільних бригад, що виїжджають до таких пацієнтів.

На пресконференції наголошувалося: договір на стаціонарну допомогу можуть підписати тільки ті заклади, які входять до переліку визначених для госпіталізації пацієнтів з COVID-19 і відповідають чітким вимогам. Ситуація ж із пандемією, на думку спікерів, продемонструвала мобільність НСЗУ та її здатність діяти оперативно.

Оксана Мовчан, керівниця НСЗУ

- У цих екстремальних умовах найкраще демонструє переваги нової системи фінансування охорони здоров’я - систему, за якою медичні заклади отримують гроші напряму від НСЗУ, а не за допомогою субвенцій. І НСЗУ у критичних ситуаціях здатна реагувати миттєво і спрямовувати кошти туди, куди вони потрібні.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію