Полтавщина готова до послаблення карантину

Про це заявив голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов. В області чекають роз’яснень від МОЗу. Там за одним із критеріїв назвали її ще не готовою до цього. Дитячі садочки відкриються 25 травня, але без дітей. Їх перевірятимуть на відповідність до санітарних вимог. Полтавщина – перша в Україні, де всі медзаклади уклали договори з НСЗУ. Про все це йшлося на черговому брифінгу в ОДА.

В онлайн-брифінгу брали участь голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький та секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота. Спочатку Олег Синєгубов охарактеризував ситуацію із коронавірусом у державі на 22 травня.

Отож, в Україні на даний час зафіксовано 20148 лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19. Із них 588 - летальних, 6585 пацієнтів одужало. За добу зафіксовано 442 нових випадків. Найбільше у Чернівецькій області - 2905, у м.Київ - 2522, Київській - 1344, Рівненській - 1323, Івано-Франківській області - 1268, Львівській- 1240, Тернопільській - 1105, Харківській - 866. Дніпропетровській - 859, Вінницькій - 824.

За останню добу на Полтавщині не зафіксовано нових хворих. Загалом, від початку карантину в області було 266 випадків захворювання. 218 жителів уже одужало. Відповідно, кількість тих, хто продовжує хворіти, зменшилася до 38 людей. 

Із 22 травня в Україні запроваджують другий етап послаблення карантину. Щоб це зробити, області мають відповідати критеріям, визначеним Міністерством охорони здоров’я. Один із них – показник кількості проведених тестів за добу – на Полтавщині нижчий від встановленого МОЗ. Проте так відбулося з об’єктивних причин, запевнювали учасники брифінгу, оскільки в області добові показники захворюваності зменшуються. 

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Наша позиція, що ми все ж таки відповідаємо тим критеріям щодо послаблення карантину. І зараз ми чекаємо додаткових роз’яснень МОЗУ щодо застосування до нас цього третього критерію. Як тільки роз’яснення прийдуть, ми готові відразу проводити комісію і приймати рішення щодо послаблення карантину.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Полтавщина дійсно одна з найкращих. Тому я сподіваюся, що ті заходи, які зараз вживає ОДА для того, щоб отримати роз’яснення, і сьогодні провести комісію, і таким чином дати можливість із завтрашнього дня працювати громадському транспорту, увінчається успіхом.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Це не наша добра воля. Це чіткі постанови Кабінету Міністрів, на які ми всі орієнтуємося. Тому, якщо люди пишуть у Фейсбуці «горите в аду», чому ви не відкриваєте ринки. Або не запускаєте громадський транспорт. То це несправедливо. Ми не можемо це зробити. Це роблять по іншій процедурі.

Щодо дитячих садочків, то на брифінгу зазначалося, що вони відкриються дійсно 25 травня, але без дітей. Буде створено спеціальні комісії у районних відділах освіти, до яких увійдуть епідеміологи. Дошкільні заклади перевірятимуть на відповідність до санітарних вимог: маски, антисептики, дистанція між ліжками тощо.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Якісь садочки ми будемо відкривати у першу чергу, а якісь – у другу чергу. Мається на увазі – якісь у понеділок, вівторок, а якісь, можливо, у середу. Це буде залежати, як швидко лабораторія видасть результати цього обстеження води. Ми не повинні наражати на небезпеку дітей. Тому прохання із розумінням поставитися.

3 червня відбудеться сесія обласної ради. Олександр Біленький наголошував: зібрання пройде з урахуванням усіх необхідних обмежень. А тому доступ до зали матиме обмежене коло осіб. 

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Ми будемо проводити засідання Полтавської обласної ради у  сесійному залі обласної ради. Але із дотриманням карантинних заходів. Будуть депутати, облдержадміністрація і журналісти.

Полтавщина перша в Україні, де всі медзаклади уклали договори з НСЗУ, наголошував голова ОДА Олег Синєгубов. І нині працівникам Полтавського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф уже нарахували за квітень надбавки в 300% від їхнього окладу.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Наразі усі абсолютно медичні заклади уже отримали на свої рахунки відповідні суми доплати. І прямо сьогодні, у цю мить так само лікарям нараховуються усі необхідні 300 відсотків. То ми ці виплати почали вже здійснювати.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію